Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megoldas lenne az ivartalanitas?

Megoldas lenne az ivartalanitas?

Figyelt kérdés
van egy 3honapos patkanyom, aki folyamatosan terrorizalja az 1eves tarsat. Elveszi tole az etelt, folyton verekedni akar vele, probalja kiturni a kedvenc alvohelyerol. Velem egyebkent nem volt agrassziv soha, mindig bemaszik az olembe, folmaszik a vallamra, de multkor ugy nekirontott a nagyak, hogy szet kellett oket valasztanom, es engem is megharapott. Megoldas lehet erre a viselkedesre az ivartalanitas, vagy abba fogja hagyni magatol?

2012. nov. 18. 11:13
 1/4 Platypus ***** válasza:

Egy 3 hónapos patkány még nagyon fiatal, ilyenkor bunyózzák le a dominanciát. Ha nem komoly a verekedés, nem kell miatta aggódni.

Hímeknél előfordul, hogy kb. fél éves koruktól meghülyülnek és komolyan szekálják a társaikat, ezen szokott segíteni az ivartalanítás. De a műtét egy kockázatos dolog patkány méretű állatnál.

2012. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt, en is olvastam hogy van h megkattannak, de akkor ez nem az lesz. Am az normalis, hogy a nagy nem verekszik vele, csak a hatara fordul es megadja magat?
2012. nov. 18. 15:52
 3/4 Platypus ***** válasza:

Vannak olyan békés patkányok, amelyeket teljesen hidegen hagy a dominancia, és hanyatt fekszenek akár egy 4 hetes kölyöknek is. Ha nem látod, hogy félősebb vagy zaklatottabb lenne, amióta megvan a kicsi, akkor nincs gond.

Viszont ha látod a nagyon, hogy megviseli a dolog, akkor valószínűleg gondok lesznek a picivel.

Az a harapás mennyire volt harapás? Az az igazi vérzős, agresszív harapás, vagy azért visszafogottabb?

2012. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a nagy nem igazan idegeskedik, ha ar nagyon unja akkor odajon hozzam, beul az olembe es ott nyugta van. A ketrecen belul nem szokott nekimenni a pici csak ha kiengedem. Akkor is olyan inabb hogy elkezdenek jatszani, de a kicsi nagyon bedurvul egy ido utan. A harapas meg verzett elegge, de saerintem nem nekem lett cimezve eredetileg, csak ahogy odanyultam hogy szetszedjem oket enem ert. De tegap azt csinaltam, hogy kiengedem a kicsit elobb mint a nagyot, jatszottam vele, jo sokat szaadgalt, es mikor mar kicsit kifaradt akkor engedtem ki a nagyot is es ugy kb normalisan elvoltak.
2012. nov. 19. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!