Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az ivartalanítás...

Szerintetek az ivartalanítás megoldás lehet?

Figyelt kérdés
van egy lassan 9 hónapos kutyusom, és a doki azt javasolta hogy ő szerinte ne ivartalanítsam,csak ha gond van vele, és akkor is csak 1 éves kora után, na most elkezdett szökdösni, megcsináltam a kerítést, de mindíg talál egy gyenge pontot, szerintetek szóljak a dokinak, hogy ivartalanítsa ki, nem érdekel mennyi idős, vagy ezt nem oldja meg? ja amúgy kan
2010. márc. 18. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ivartalanítsd. Ha most eljár, akkor megszokja, és ivartalanítva is szökhet, mert azt szokta meg. És szerintem keress egy másik dokit.
2010. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A doki a lehető legrosszabb tanácsot adta...

1 éves kora utánra már teljesen ivarérett lesz, és ha most elkezdett szökdösni, akkor addigra a szökés rögzülni fog.

Minél később van ivartalanítva, a rossz szokás annál könnyebben és mélyebben ívódik belé.

Mihamarabb műttesd meg.


DE! Az ivartalanítás önmagában véve nem megoldás.

A szökés okát is fel kéne tárni, és a problémát kezelni kell. A kettő EGYÜTT eredményez megoldást.

Csajozni megy, vagy utánad? Mennyit foglalkozol vele? Mennyit van mozgatva? Mennyit van tanítva (szellemi lefárasztás)?

2010. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém lassan 2 éves. Mi tavasszal akartuk ivartalanítattani, mert január óta ő is rákapott a szökésre (mint a tiéd, szétszedte a kerítést, hiába csinálzuk meg).

Mindig hazajött este enni, jártam vele nagy sétákra, éjszakára megkötöttem, nappal figyeltem, nehogy elmenjen.

Egy hete elszökött, és azóta se jött vissza. Nagyon hiányzik, és bánom, hogy nem tavaly jutott eszembe az ivartalaníttatás. Ha haza is fog jönni, megszökte az elmászkálást, és nem hiszem, hogy ez változni fog.:(

2010. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen más dokit keress és ivartalaníttasd.
2010. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb idő a 4 illetve a 6 hónapos kor. elég maradi a dokitok:S

[link]

2010. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig feldühít néhány állatorvos felelőtlensége.

Valamilyen úton-módon megszerezte a diplomáját, utána már csak Népsportot olvas.

Ivarérettség előtt kellene a műtétet elvégezni, amikor a szökdösés még nem vált szokássá.

Keress másik orvost.

2010. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!