Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögnek ketrecet vegyek...

A hörcsögnek ketrecet vegyek vagy terráriumot? Milyen fajtát vegyek? NEM AKAROK ARANYHÖRIT műanyag futókerék mennyire jó?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A terráriumban nem tud fel-le mászkálni, csak akkor, ha valami vastagabb, elágazó faágat raksz be neki, hogy azon mászkáljon. Nekem volt már hörim terráriumban és ketrecben is, szerintem a ketrec jobb, mert a mászkálással jobban leköti magát. Nekem ilyen ketrecem van: [link] azt javaslom, hogy NE vegyél olyat semmiképpen sem, amiben rengeteg cső van, mert a szellőzőnyílásain kifolyik a pisi/kaki, ráadásul szerintem nem is néznek ki túl jól... Ha nem akarsz aranyhörit, akkor milyet szeretnél? Nekem dzsungáriai törpehörcsögeim vannak, szerintem nagyon aranyosak. A műanyag futókerék azért jó, mert rtá tudod tenni a ketrecre, ráadásul nem rácsozott, hanem teli felületű, így nem kell amiatt aggódni, hogy a hörcsög lába beakad és eltörik (bár nekem van rácsos kerekem is és 2 év alatt még eddig semmi gond nem lett belőle.

[link]

Ez ketrecbe való műanyag kerék. Szerintem ez a legjobb.

[link]

Ez rácsos és terráriumba való.

[link]

Ez műanyag és fém is, de nálam az ilyesmiről lerágták a műanyagot, ráadásul olyan kicsi rész van az alja és a kerék között, hogy folyton meg fog akadni a forgácsba, így nem tud benne futni a höri. Ilyet NE vegyél.

Arra figyelj, hogy nem mindegy, mekkora átmérőjű kereket veszel egy hörcsögnek! Aranyhörinek nagyobb kell, dzsunginak kisebb!

2012. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ketrec. Praktikusabb, a hörinek is egészségesebb. Nem értem azokat akik terráriumban tartják őket.
2012. nov. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekünk az a hörcsink érezte a legjobban magát, amelyiket úgy tartottuk, hogy lent volt egy nagy (a legnagyobb, ami volt, de legutóbb már nem árulták) ikeás műanyag tároló doboz, de van egy feljárója (most ilyen hörcsögalagúton megy fel), amivel fel tud menni egy ketrecbe is, és ott szeret nézelődni, meg a futója is fent van.


milyen állatot szeretnél?


amúgy magyarországon nagyon drágák a ketrecek, lehet érdemesebb külföldön venni, én németországba ugyanannyi pénzért kb 4 szer akkora itatóval, emeletekkel felszerelt ketrecet (sűrű rácsosat) kaptam, mint amilyet magyarországon adtak volna.

2012. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!