Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszibaj! Nem tud enni a...

Nyuszibaj! Nem tud enni a nyuszim már hetek óta. Lehet esetleg más probléma is, mint a fog túlnövése, amit egy doki nem vesz észre, ha belenéz az alvó nyuszipofiba?

Figyelt kérdés
Nem tud enni a nyuszim már hetek óta, csak ha lereszelem a zöldséget, vagy apró darabkákra összevágom a zöldet. (petrezselyem, répalevél, kapor, stb. ) Szénát egyáltalán nem eszik. Ha nagyobb falatot kap be, a szájában forgatja egy darabig, aztán kiköpi. A fogait már két doki nézte meg altatásban egy hónap eltéréssel, mindkettő vágott belőle, a második lecsiszolta a hátsókat is, de semmi javulás.Már írtam erről kérdést, ha ismerős lenne a problémám. De egyre idegesítőbb a dolog, nagyon sajnálom szegénykét. Két orvost is kipróbáltunk már, az elsőhöz vagy ötször vittem vissza, hogy segítsen, most hétfőn elvittem a másikhoz, aki lecsiszolta a hátsó fogakat, de nem igazán van javulás.

2012. nov. 22. 10:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tartom magam ahhoz, hogy hozzáértő orvoshoz kellene vinned a nyuszidat. Miért nem viszed? Pénzhiány miatt?


Az én nyulam sem szénázott, csak a Fressnapf féle répás, meg virágos marha drága szénából evett egy kicsit. Azóta a törpenyulas weboldalon felvettük a kapcsolatot egy szénaárussal, és tőle vesszük az illatos, zöld, finom szénát. Ahhoz képest, hogy azt mondta, évek óta a leggyatrább kaszálása volt az idei, a nyuszink habzsolja a szénáját. Szóval a te nyuszidnak is valahonnan máshonnan kellene szerezned.

2012. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én évente hozok 1-2 kisbála szénát vidékről (ez csak akkor megy ha tudod tárolni, de ha van rá lehetőség akkor sokkal olcsóbb is). Olyan 4-6 havonta visszük csiszoltatni a fogait, azt mondta az orvos hogy rossz irányba nőnek és mindenképp túl fognak nőni egy idő után, de ha egyáltalán nem eszik szénát sokkal gyorsabban túlnő és kisebesíti a száját. Amióta vidéki szénája van egész nap azt eszi, és rengeteget elfogyaszt egy nap, előtte alig evett.
2012. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!