Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam le a görényeme...

Hogy szoktassam le a görényemet mások "terrorizálásáról"?

Figyelt kérdés

Engem már nem, de a családom többi tagját és a barátaimat harapja. Kinn az utcán csak megszagolja az idegeneket, de ha itthon van lelkesen terrorizál másokat... :D

És egy másik kérdés, hogy amikor játszunk akkor is harapgat, nem fáj annyira, inkább csipkedésnek mondanám, de azért kellemetlen. Erről le lehet szoktatni?



2012. nov. 22. 16:33
 1/7 Antimod ***** válasza:
Suhintás az orrára? Egy tenyésztő ismerősöm arra "esküszik". Persze azt is mondja, csak egy bizonyos életkorig hatásos a nevelés.
2012. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megharap valakit akkor fogd meg a grabancánál és nyomd le a földre addig amíg elfogadja, hogy te vagy az erősebb. És persze mond neki hangosan, hogy : NEM!
2012. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orra koppintást ne alkalmazd, mert sérülhet a szaglószerve. A földre szorítás használhat, de van olyan, akinél az vált be, ha visszaharapott. Komolyan mondom, nem viccből, amikor a görény megharapta, ő visszaharapott neki, és ettől a görény annyira megilletődött mindig, hogy leszokott róla.
2012. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is volt görényem, csk öreg(8éves) volt, és meghalt a nyáron:,(

Ő annyira szelid volt, hogy akitől vettem el se hitte.

Soha senkit nem bántott,csak az első fél évem volt katasztrófa.

volt olyan, hoggy átharapta az alkarom, és ott lógott rajta, én meg rubikkockával ütöttem, szóval kemény volt.

de kb 8-9 hónapos korára már olyan volt, hogy bármit lehetett vele csinálni, sohase harapott. macskákkal nőtt fel, úgyhogy az állatokar se bántotta.

Elmonom, a tapasztalataim szerint a legfontosabbakat.

Én SOHA nem adtam neki nyers húst!

csak főve, vagy sülve, mert a nyers hús, és a vér íze kihozza belőle a vad ösztönt, és amikor pároztatni vittem egy hétig ott volt a fiúnál, és a fiú gazdája adott neki nyers húst, és akkor látszott is rajta, mert miután hazakerült szörcsögött, meg próbált harapni.

Úgyhogy szerintem hogyha etetsz nyers hússal, akkor azt fejezd be, és innentől kezdve főzd meg neki, hidd el észre fogod venni a változást.

A másik, hogy nagyon sok szabadságra van szüksége.

Én nekem az első 4 évében ketrece sem volt, mert szabadon élt a szobámban.

Miután elkellett költöznöm otthonról, és itt kénytelen voltam ketrecben tartani, és nem is tudtam olyan sűrűn kiengedni akkor kb megkergült.

Tépte a ketrecet, és ha kiengedtem akkor is próbált harapni.

De, miután erre felfigyeltem, akkor napi kb 7-8 órát kint volt és utánna megint teljesen megszelidült. úgyhogy ez is fontos, mert nagyon igényli a törődést(vagyis az enyém ennyire igényelte)

Nekem az én görényem amúgy annyira kis lüke volt, pl tettem le elé főtt húst, meg almát, és nem kellett neki a hús, csak az alma.

Még a citromot is megette:D eléggé mókás volt, mert rázta a fejét, de mégis megette. imádta a banánt is, meg a zöldségeket:D

úgyhogy ő ilyen vega görény volt, pedig rendszeresen kapott húst is.

Amúgy, amikor harapott, és sokszor csináltam azt, h pl megharapta az ujjam, és ahogy harapott rá akkor belenyomtam a szájába. rögtön elengedte a kezem. Illetve, én nem ütöttem meg a fejét, mert féltem, hogy baja lesz, dee ha rossz volt, én úgy fegyelmeztem, hogy a hátsó lábánál a ombja meg a hasa között a bőrt megmarkoltam(nem erőssen!) és az annyira kellemetlen neki, hogy azonnal abbahagyja amit csinál. Ez egy jó fegyelmezési mód, és kárt se teszel a görényben.

Bocsi, hogy ennyire bőlére eresztettem, csakhát, imádtam és egy kicsit jó írni róla, meg ennél szűkebben nem nagyon tudtam kifejteni.

Remélem tudtam segíteni, és sok sikert a kis bohóchoz!;)

2012. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LeGrady ***** válasza:
Mi azt tapasztaltuk, hogy minden emberhez másképpen áll a göri. Szerintem számára te egyenrangú vagy, a többiek meg csak... szóval érted. Tanítsd meg a többieket, hogyan kell rászólni, jelezni hogy nem szabad harapni - és akkor megtanulja mi a helyes. Párommal közös görinknek mindketőnknek el kellett "magyarázni" ki az úr, mindkettőnknél végigpróbálta ugyanazokat a dolgokat. A harapással egész jól állunk, nálunk a kaparással van probléma :)
2012. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én görim ugyanezt csinálja, de ha valaki türelmes vele és nem fél tőle, akkor egy idő után elfogadja és nem bántja. :)

Ha játék közben nagyon bedurvul, akkor én le szoktam fogni.

2012. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
3-mas:Az,hogy a görény a nyers hústól megvadul egy hihetetlenül nagy baromság:)Ez természetesen nagyon nem így van:)Én a sajátjaimat is nyers hússal etetem és még soha semmikor nem haraptak meg senkit,több ismerősöm is szintén nyerssel eteti őket és teljesen szocializáltak,nem harapnak.A harapást és az agressziót nem kell a húsra fogni:)Az meg, hogy pároztatás után vad volt,nem a nyers hússal való etetés hibája,gondold csak el, hogy mit élt ott át a görid,mert a pároztatás nem egy szép,kellemes dolog ám,hisz a hím konkrétan megerőszakolja a nőstényt...
2012. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!