Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ketrecet vegyek a...

Milyen ketrecet vegyek a deguimnak?

Figyelt kérdés
Tudtok esetleg valamit ajánlani? Amibe jól meglennének és nem nagyon tudnák szétrágni. Úgy 10 ezer forint alatt. Vagy valami ötletet hogy hogy csináljak ketrecet. Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 3. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
ha van egy jó asztalos ismerősöd akkor meg oldja annyiból, csak csirkehálót kell venni hozzá, a többit tudja. nekünk így lett a vadászgörénynek egy 3 szintes ketrece, ami fából van, le van linóleumozva és körbe rácsos háló van, vagy minek mondják. 25.000ből kijött. fressnapfba ugyanez műanyagból 50.000. azért van különbség
2012. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de hogy válaszoljak is olyat vegyél amiben tudnak szaladgálni, van hely, legalább két szinteset.
2012. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ötletek ketrec építésre:

[link]


[link]


A deguknak nagy hely kell, ha veszed készen a ketrecet, akkor minimum 50x70x70-es kell 2 degunak. Ez szerintem nem jön ki 10ezerből, ha magad csinálod, talán.

2012. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A saját gyártású ketrec kijön 10ezer alatt, de kereskedésben is érdemes megkérdezni, mert szoktak lenni szép állapotú használt ketrecek olcsón, csak külön kell kérni a raktárból. Ecetes, vizes takarítás után már mehet is bele a lakó. A lényeg, hogy magas ketrec legyen, amibe faágakat, mókuskereket/függőágyat tudsz tenni.

Ötletek: [link]

2012. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

80x50x80 cm-es ketrec ajánlott a deguknak. (ahol 80 cm a hossz és a magasság, 50 cm a mélység) 10 ezer alatt nehéz találni, 10-15 ezer között vannak inkább az ekkora ketrecek. Én használtan vettem 15-ért Vaterán, de jó tágas, sokat tudnak benne futkorászni. De láttam már 9 ezerért is egy még nagyobbat, csak azért Budapestre kellett volna felmennem.

A Ferplast jó márka, masszív, de nagyon drága. Egy ekkora ketrec a boltokban 30-35 ezer. Ezért csak akkor ajánlom a Ferplastot, ha találsz apróhirdetések között használtat.

Amit nagyon be lehet nézni ketrecvásárlásnál, az az, hogy mekkora távolságra vannak a rácsok egymástól. Ha fiatal, mondjuk 2 hónapos degukat akarsz, akkor maximum 1,5 cm-es legyen a rácsköz, ha felnőttet, akkor 2 cm-es. (újszülötteknek 1,2 cm kell) Ha ennél nagyobb a rácsok közötti távolság, akkor kibújnak belőle!

Ezért nem érdemes venni egy hatalmas 100x50x100 cm-es csincsilla ketrecet, mert hiába nagy benne a tér, a nagy rácstávolságon kiférnek.

2012. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!