Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár kérdés hörcsögről 1....

Pár kérdés hörcsögről 1. terrárium vagy ketrec? 2. milyen mennyiségű zöldséget vagy gyümölcsöt adjak neki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

1.ketrec, minél nagyobb, ha lehet kétszintű

2.hörcsögtáp mindig legyen előtte, gyümölcsből alacsony savtartalmút, nagyon pici darabot, zöldségből több is mehet pl saláta, répa..

2012. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ketrecben tartom,jobban szellőzik,jó vastagon van alatta a forgács,egy kis szénát is tettem be neki,jól bele is fúrta magát.Én tettem a ketrec alá hungarocellt is,így jól szigeteli alulról és,nem fázik fel.Az én hörim nagyon kevés zöldséget és gyümölcsöt eszik,inkább a magokat szereti.Diót,mogyorót,mandulát,almát szereti,a salátát,uborkát,paradicsomot,banánt is,tejfölt,vagy kefírt szoktam adni ritkán neki,de csak keveset,egy ásványvizes flakon kupakjában,azt is imádja.Ja,és keksz helyett én rozsos Abonettet adok neki,az nem hízlal.
2012. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy darabig ketrecben tartottam, utána váltottam terráriumra. Annyi zöldet eszik naponta amennyit megeszik, nem pocsékol. Napjában kétszer adtam nekik gyümölcsfélét. Már nincsen hörcsögöm.
2012. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Ketrecet javasolnám inkább, mert jobban szellőzik, és jobban tud mászkálni, "tornázni" a rácsokon. Legyen minél nagyobb és lehetőleg emeletes legyen. A legegyszerűbb, "sima" rágcsálóketrec is tökéletes, csak jó nagy legyen. Aztán azt be lehet rendezni, kis házzal, kerékkel, különböző mászókkal, kartonpapír gurigákkal, stb.


2. Nem tudom, dzsungáriai vagy aranyhörcsög-e. Dzsungáriainak én kb. 1 evőkanálnyi zöldséget/ritkábban gyümölcsöt adok kisebb darabokra vágva naponta, aranyhörcsögnek kicsit több kell. Attól is függ, hogy mennyire használja az itatót, az enyém például szinte egyáltalán nem, ezért is kap viszonylag bőven zöldet. Paprika, paradicsom, uborka, répa, időnként kis zeller, tyúkhúr, gyümölcsből alma, szezongyümölcsökből kisebb mennyiségben szőlő, dinnye, barack (mindegyik magozva). Hirtelen ennyi jutott eszembe:). Adj neki egy evőkanálnyit kb, és ha rendszeresen marad belőle a következő etetésig, akkor lehet kicsit kevesebbet is. Amit meghagy, azt ki kell szedni, nehogy megromoljon.

2012. dec. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm nagyon hasznos volt
2012. dec. 6. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eddigieket kiegészíteném azzal, hogy a ketrec rácsköze úgy 1 centis legyen, mert a ritkább rácsozatúak nagyobb állatoknak vannak, a hörcsög kiférhet rajta!
2012. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vaterán van egy bolt, ahol hatalmas ketrecek vannak olcsón, kb. 3x akkora ketrecet kapsz ugyanannyi pénzért, mint a kisállatboltban. Maguk gyártják, keress rájuk.
2013. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!