Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell egy törpehörcsögnek?...

Makesz12 kérdése:

Mi kell egy törpehörcsögnek? Pl:kaja, víz, ketrec/terrárium?

Figyelt kérdés
törpehörcsög

2012. okt. 31. 12:08
 1/6 Antimod ***** válasza:
Inkább ketrecben tartsd, még akkor is, ha néha kicsit kifötri a forgácsot. A terráriumban - pláne, ha az keskeny - nagyon meg tud állni a levegő, ami nyáron nem éppen kellemes.
2012. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kaja:zöldség,gyümölcs,magok,zöld növények pl:a fű(csak olyan növények amik nm mérgezöek)vannak bolti hörcsög eledelek (nyugodtan vehetsz nekik)


Ketrecben és terráriumban is tarthatod öket,a ketrec jobban szellözik...

2012. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem aranyhörcsögöm van, minél nagyobb ketrecet veszel, annál jobb, kell egy búvóhely(az enyémnek fa háza van), széna amiből fészket épít magának, játékok: wc-papír guriga, mókuskerék, száraz faág..

Önitatót vegyél mindenképp, és egy kis fém tálat a magoknak, mert azt nem rágja meg, a műanyagot igen. Ez minden másra is igaz, hogy kerüld a műanyagot, vagy olyan dolgokat amik festve vannak, mert mindent megrágnak.

Alomnak én forgácsot szoktam venni, olcsó is, ha rendszeresen cseréled akkor nem büdös. Az etetésről jobb ha kikérdezed a kereskedésben az eladót akitől veszed.

2012. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
terrárium v ketrec(a ketrec jobban szellőzik,de kihullik belőle az alom)alom:forgács v széna(a höriknél a forgács jobb),játékok:(mókuskerék,WC-papír guriga,faág)önitató(golyós)kaja:magkeverék(állatboltokban is van de megtalálható nagyobb bevásárlóközpontokban is),gyümölcs-zöldség.
2012. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem aranyhörim van ő így él:


egy szép nagy hörcsögketrec (véletlenül sem terrárium)


hörcsögtáp (én kimérve szoktam venni, mert úgy nem áll hetekig mire megeszi) vagyis magkeverék, arra figyelj, hogy ne legyen benne sok kukorica mert az nagyon hizlal, napraforgó mag is hasonlóan.


golyós itató


FÉM hörcsögkerék (aranyhörimnek 16 cm átmérőjű van), törpehörinek nem tudom mekkora kell, de az a lényeg, hogy felnőtt mérettel számolva is kényelmesen beleférjen, szóval nekik is kell egy olyan 10 cm átmérőjű szerintem


fém tálka kell külön egy a magoknak és külön egy a zöldeleségnek, esetleg az élőeleség (pl tubifex, csonti, lisztkukac, kis tücsök stb) tárolására lehet egy harmadikat is beszerezni.


zöldség, gyümölcs és élőeleség vagy főtt tojásfehérje/főtt fűszerezetlen (ÉS SÓTLAN) husi...élő eleség lehet lisztkukac, csonti, tubifex, pici tücsök stbstb bemész a boltba és megkérdezed. a lényeg, hogy ezeket ne kint az udvaron szedd össze...


szárazkenyér fogkoptatni, ahogy észrevettem jobban szereti, mint a gyári koptatót


alom, vagyis NEM PRÉSELT illatmentes és jó minőségű faforgács valamint széna


faházikó, amiben alhat


faág amin szintén fogkoptathat


hörcsöghöz sose rakunk be műanyagot!


a hörcsög mindenevő, szóval az élő eleséggel, túróval, tojásfehérjével, főtt husival a fontos állati fehérjéket juttatjuk be a szervezetébe. ezzel meghosszabbítva az életét :)


jó ha több szintes a ketrece de ez már csak részletkérdés.


nasinak az enyém müzliszeletet és különböző hörcsög nasikat kap amiket veszek neki (pl tökmag ,szárított cékla...) és szereti a diót, mogyorót is.


víz mindig legyen előtte. és hetente cseréld az almot alatta. magokat is naponta érdemes frisset adni, a maradékot add ki a kinti madaraknak, nagyon szeretik.

2012. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2012. okt. 31. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!