Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár kérdés hörcsögről milyen...

Pár kérdés hörcsögről milyen fajtájút vegyek? műanyag tál etetéshez jó? tényleg télen a dzsungáriainak megváltozik a színe?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát az én törpehörimnek eddig nem változott a színe, az biztos. Amúgy az egyetlen gondom vele, hogy nagyon kicsi. Tegnap letettem az ágyra és úgy elrohant, hogy követni nem tudtam, alig találtam meg a párnahuzatban... többet oda nem mehet ahol el tud bújni, az is biztos.

Az aranyhöri azért jóval nagyobb fajta, nekem jobban tetszik emiatt, jobban lehet simogatni meg minden. Csak épp nagyobb ketrec is kell neki, bár használtan lehet már olcsón is venni.

Nekem a műanyag és fa berendezések nem váltak be. Szétrágcsálja idővel. Szóval én most áttértem a kerámia cuccokra. Azt nem rágja.

2012. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az aranyhörinek milyen nagy ketrec kell?
2012. dec. 12. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Az aranyhörinek minimum 60 cm hosszú és 50 cm széles ketrec kell, ám sokkal kényelmesebb neki egy 70 cm hosszú ketrec!


Ajánlom figyelmedbe ezeket, ezek tökéletesek az aranyhöri számára:


[link]


Csak a mókuskereket cseréld le nagyobbra.


[link]

2012. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első ketrec nem jó, mert csak a tetején van rács, így befülled a levegő és nem szellőzik. Én azt javaslom, ne olyan ketrecet vegyél, ami csövekkel van telepakolva, mert a pisi-kaki kifolyik belőle, baromi nehéz takarítani és szerintem sokkal jobb, ha WC papír gurigákban bujkál, mert abban koptatja a körmét és a fogát.

Én a dzsungáriai törpehörcsögöt javaslom. Ha rendesen megszelídíted, nem szalad el. Nálam a 30 közül ilyet egyik sem tett. Szerintem az aranyhörcsögök olyan behemót nagyok. A dzsungik meg olyan cuki kicsik. Műanyag tál jó etetéshez, de itatáshoz ne tányért tegyél be, hanem egy itatót.

Télen megváltozik e dzsungik színe, kifehéredik. Nem mindegyiké, de a természetben kifehéredett, hogy el tudjanak rejtőzni. Nálam eddig egy höri színe fehéredett ki télen, aztán tavasszal visszaszürkült. Nagyon szép volt.

2012. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nagyon is jól szellőzik mindkét ketrec, nekem ilyenek vannak.

Az aranyhörinek meg van annyi esze, hogy nem szokott a csövekbe pisilni soha, legalábbis az enyéimnél nem fordult elő ilyen, pedig 9 hörcsögöm volt, jelenleg meg 6-an vannak. Egyik se pisilt a csőbe! Ők a legtisztább rágcsálók!

2012. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit mindenképp fontosnak tartok megemlíteni: Az aranyhörik egy sarokra járnak pisilni, mindig ugyanoda járnak és nem összevissza pisilnek, rendkívül okosak és tiszták, nem hülyék!
2012. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és ez a többi hörinél is így van ?mármint egy helyre pisilés
2012. dec. 13. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Az eddigi harminc hörcsögömből (dzsungik) nem mindegyik pisilt egy helyre. Van, amelyik egy helyre pisil, a másik meg mindenhová.
2012. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!