Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom pisije...

A tengerimalacom pisije beleevődött a műanyagba (a ketrec alja műanyag)?

Figyelt kérdés

Ma próbáltam kimosni, először ecettel (mindig ezzel mosom), majd sikálóporral (tudom, nem szabad, többször is kiöblítettem utána), gyökérkefével, mégsem jött ki a pisi. Ti mivel szoktátok kiszedni?

Természetesen van alatta forgács, nem is kevés, a pisi mégis átszivárog. Hetente egyszer almozok. Valami ötlet?


2012. febr. 11. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sósavval.
2012. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy hülyeség, én még nem próbáltam, mert az enyém nyuszi wc-be piszkít, de sokan mondják, hogy a kóla leviszi. Próbáld ki szerintem, de ilyen fertőtlenítőszereket tényleg ne nagyon használj. És nem kell Coca-cola, jó a teszkós is. :D Egy próbát megér szerintem.
2012. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem írtad, kedves?

Sósavval szoktam, 15-20 percig rajta hagyom, aztán a wc kefével megsúrolom, majd alaposan öblítem. A vízkőoldó nem elég erős, azért hazsnálok sósavat. Nekem a wc-n is az vált be. És csak 300 ft, bármelyik boltban kapható, a sarki coopban is. Máskor is szavasen segítek, kérdezz csak! Ilyen kedves gyereknek mindig.

2012. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A colában foszforsav van, az is jó vízkőoldó, csakhogy ehhez a húgykőhöz nem elég tömény.
2012. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A sósav maró hatású,több vízben oldhatatlan vegyületet felold,ha sósavba tesszük a tojást,leoldja a héját,mert abban fõleg mészkõ található.


CaCO3 +2 HCl = CaCl2 + H2O + CO2

"A sósav maró hatású,több vízben oldhatatlan vegyületet felold...

Oldja a vízkövet, a húgysavat, ezért a WC-k tisztítására használják.


Fémedényeknél mégsem használhatjuk,mert a fámet is feloldja!"

[link]


arra vigyázz, hoyg ne önts a sósavra hypót, mert akkor mérgező gázok keletkeznének!


Hanyadikos vagy? Nyolcadikos tananyag a sósav.

2012. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2012. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ne haragudj, azt hittem, hogy ízetlenkedésből írtad. egyébként 20 éves vagyok.

a sósavval inkább nem próbálkozom, de a kólát kipróbálom. mennyi ideig áztassam?

2012. febr. 11. 22:17
 8/14 anonim ***** válasza:

már nemazért de minek akarod mindenképpen leszedni?:)

nekünk is tökre úgy néz ki... de úgyis forgács van rajta... meg szerintem tök mindegy...

én amúgy havonta egyszer szoktam ecettel lemosni... de az ami nem jön le hát nem jön le...

de azért sok sikert:)

2012. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hagyd rajta az ecetet kicsit. Én abban áztattam vagy 30 percig és cserélgettem rajta és ha elég türelmes vagyok le is szedi:) Ezt a sósavasat nem merném kipróbálni, nehogy a műanyagot is vigye ha olyan az alja. Vagy csak hígítva. Am. már nekem is le kéne szedni róla. Én addig szoktam, amíg halvány nem lesz. Úgyis olyan lesz megint.
2012. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ecetben mennyi ideig ázott? 10-20 perc áztatás nálam mindig csodákat tesz. De ha öreg már a műanyag és karcos, és tényleg nagyon beleette magát, akkor jobb, ha lecseréled, mert ahova a pisi be tud ülni, oda a bacik is.
2012. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!