Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörim mostanában nagyon...

A hörim mostanában nagyon sokat vakarózik és megnéztem h mi lehet az oka. Aztán így a bőre alatt találtam is rengeteg kis apró fekete pontocskát egyhelyen sűrűn kb 50et ien anyajegy szerűen! Mi lehet?

Figyelt kérdés

Lehet hogy anyajegy? Egyáltalán nem lennék ebben biztos. Akkor mi?!SOS! nagyon aggódomm miatta!Ne találgatásokat írjatok hanme konkrétat és lehetőleg olyan aki ért hozzá vagy az ő hörijének is volt iene vagy hallot iesmiről..Előre köszönöm!

Egy elkeseredett hörcsögtulajdonos aki nagyon aggódik a hörijéért aki...nagyon-nagyon szeret<3 :(


2009. aug. 21. 22:17
 1/7 anonim válasza:
100%

Hello, én ezt találtam nemtudom hogy segít-e, remélem.

[link]

2009. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha olyat találtál, ami kicsi szemcseszerű fekete pont, akkor valószínűleg bolha ürüléke vagy petéje lehet, ezt nem tudom biztosan. De hogy a hörid hogyan lehet bolhás, az érdekes kérdés:S Sajnos csak ennyit tudok, ha más problémája van, abban nem tudok segíteni. Végső esetben vidd állatorvoshoz, bár tudom, akármennyire is szereted, ez nem olcsó mulatság és kevesen tehetik meg... :S
2009. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hogy kerülhet a hörimbe bolhaa???!??!!?
2009. aug. 21. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
A forgácsból rákerült atka is csinálhat ilyet!Néha előfordul,hogy amit vesz az ember alájuk,forgácsban van atka.De én is csak azt tudom mondani,hogy dokival meg kellene nézesd,mert ugyan lehet a kereskedésben kapni,egy port,ami atkák és bolhák ellen van,de azt sajnos nem tudom,hogy rágcsálok alá belehet-e szórni!A doki biztos tudna adni,vagy ajánlani erre valamit!
2009. aug. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!:) MI van akkor ha atkás a hörim? az baj?? én ienekről még nme hallottam...:S :D

Aki tud segítséget az még írjon!Köszi

2009. aug. 22. 08:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fekete kis pontokat találtál, akkor az 100% hogy bolha. Az atkának nincs ilyen "ürüléke", az a bőr alá megy, és kihullik a szőre..észrevennéd ha az lenne..olyan mintha gombás fertőzése lenne.. amúgy meg ember is elkaphatja!

Szóval bármilyen vicces is de valószínű bolhás.:D

Amit tehetsz az annyi hogy vagy elviszed állatorvoshoz (kicsit dárga)

Vagy elmész egy állatkereskedésbe, lehet kapni élösködő elleni cseppet hörcsögök számára! Azzal lekezeled és kutya baja sem lesz.:) nézd pl ilyet: [link]

HA nem múlik el..akkor csak állatorvos marad..

2009. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

egy szóval a sok kis pon a bőre alatt bolha? ami nem tudom hogy kerülhetettb oda de ez most nem számít

nagyon köszi a segítséget...bár a kedvem ettől ugye nme lett jobb de természetesen teszek ellene

amúgy ha nem kezelem akkor mi lesz??

2009. aug. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!