Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állat szállítás repülővel?

Állat szállítás repülővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt se tudom hol induljak el. Vsásárolni szeretnék egy kisállatot Oroszországból. Csincsilla tenyésztéssel foglalkozom és megtaláltam álmaim csincsilláját ott:) Jön a szülinapom, minden adott hozzá.

Csak egy hatalmas gond van az utazás. Sajnos állatszállítócég a távolság miatt nem vállalja el, nem fér bele a 24órás garanciájukba:S

Repülőt ajánlottak. De nem tudom hol induljak el. Tudnátok segíteni merre kérdezhetném meg? Milyen papírok kellenek?

Na meg egyáltalán állat utazhat-e egyedül a repülőn? Illetve az árat se tudom:S


Hatalmas segítség lenne már az is, ha ajánlanátok olyan helyet ahol foglalkoznak szállítással...:)


Előre is köszönöm!



2012. dec. 17. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel elég specifikus a kérdésed (csincsilla/Oroszország), nem egyszerű egy sablonválaszt adni. Kutya-/macskaszállítás Európán belül rutin, így többen tudnának segíteni.

Légitársaságok irányába indulj el, amik repülik ezt a távot (pl. Aeroflot). Tőlük érdeklődj, mik a feltételek. Aeroflot honlapján ennyi van:


"Animal in the cabin

Not included in FBA. Will be charged as 2nd piece (regardless of the passenger's service class and total luggage, including animals). Overweight, oversize rates do not apply. We remind you that animal may be carried out onboard in case its weight do not exceed 8Kgs.


Animal in the baggage

Not included in FBA. Will be charged as 2nd piece (regardless of the passenger's service class and total luggage, including animals). Overweight, oversize rates will apply according to measurements."


Én javasolnám (ha megengedheted magadnak), hogy az állattal együtt repülj, és vidd fel az utastérbe. Mégiscsak kevésbé idegölő szegénynek. Gondold el, mekkora stresszel fog járni, eleve elszakítják a megszokott környezetből, és még be is rakják a csomagtérbe, ahol valószínűleg több zajos állat is lesz.

2012. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak riogatni, de nézz utána, hány állat fagyott meg/kapott hőgutát, akik a csomagtérben utaztak. Nem véletlen, hogy EGYIK LÉGITÁRSASÁG SEM VÁLLAL FELELŐSSÉGET A CSOMAGKÉNT FELADOTT ÁLLATOK ÉLETÉÉRT.
2012. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves második. Köszönöm a választ. De ha repülővel hozatom akkor valószínű utastérben.

Másrészről pedig a szállítócég akiről írtam Autóval megy, ők ezért is nem vállalták... Mivel nekik van egy garanciájuk arra, hogy 24órán belül célba ér. Nem iylen okokból nem vállalták el.

Igen, tudom, hogy kockázatos. De nem kell mindjárt letépni a fejem miatta. És akik Amerikából hozatnak állatot? ismerek olyat akik hozattak? Az se 1nap... És 10-20állatról beszélünk.

De kapásból azt se tudtam merre induljak el ebben a témában.


Első válaszoló, köszönöm a választ:) Utána nézek. Van egy ismerős aki lehet bevállalja, hogy elhozza nekem. Úgyis utazik arra. De nem biztos, hogy elhozza...

Azért nem tudok menni érte, mert 6hónapos kislányom van:S Sajnos nem tudom kire hagyni, vele meg lehetetlen egy ekkora út:S

2012. dec. 17. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik vagy milyen állatszállítócégnél érdeklôdtél?lehet enge is érdekelne.
2012. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Melyik állatszállító cégről van szó?
2012. dec. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!