Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. A dzsugáriai törpehör...

S. O. S. A dzsugáriai törpehörcsög megfialt, kell-e külön választani a hímet a nősténytől?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja kapta kislányom a hörcsögöket, és ma vettem észre, hogy van 3 csupasz mozgó valami a házban. Már tegnap is furcsa volt a viselkedése a nősténynek, állandóan belekötött a hímbe, és marakodtak. A neten próbálok tájékozódni, de nem egyértelmű, hogy szét kell-e választani a hímet a nősténytől? Ha el kell, akkor mennyi ideig? Már szétszedtük őket, de nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet! Segítsetek!! Köszönöm előre is.
2012. dec. 22. 18:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálam is volt már fiú és lány dzsungi együtt, de nagyon szaporák, a sok fialás kimeríti a nőstényt, így SOKKAL HAMARABB meghal. És annyi kisállat kereskedésben van hörcsög, hogy be sem fogják venni a kicsiket. Szóval tedd külön a hímet és a nőstényt, és nagyon kérlek, ne tedd őket újra össze, mert ha egy helyről vettétek őket, akkor valószínűleg tesók. Így ti csak egy beltenyészetet csináltok. Várható, hogy génhibásak lesznek az utódaik (nem nyílik ki a szemük, remegnek, 3 lábuk lesz, és hasonlók). Nálam a hím és a nőstény megismerték őket, amikor összetettem, de nálam az utódokat is együtt gondozták. Ez hörcsögöktől függ, hogy hogy viszonyulnak a szülők egymáshoz. Nálam szépen rendben felnevelték. De te ne szaporítsd őket feleslegesen. Máskor csak egyet vegyetek, mert a kettő nem tűri meg egymást sok időre. A kicsiket 3-4 hetesen válasszátok le a szülőktől, de a két hörcsögöt NE tegyétek újból össze! Vegyetek külön tágas helyet nekik, mert csak így lesz hosszú és boldog életük!

Egy tenyésztő Szegedről

2012. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem értelek, nem akarsz kicsiket, de mégis összeraksz két különböző nemű hörcsögöt?? Marhára szeretheted az állatokat... mit ne mondjak. Alapból két hörcsögöt nem szabad egy helyen tartani mert területvédő állatok, nem szeretik egymás társaságát. Egyedül jó nekik. Szóval ha két hörcsögöt akarsz tartani akkor annak két külön ketrec kell. ha kishöriket nem akarsz akkor soha ne kerüljenek egybe... a kicsiket meg ne állatkereskedésbe add le, mert ott kígyókajaként végzik. Ha szereted a höriket akkor ezt nem akarhatod. Keress nekik gazdát. Add ingyen, hirdesd mindenfelé.
2012. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az ellés után azonnal fogamzással indul újra a rágcsálók ciklusa, úgyhogy valószínűleg nem csak szült, hanem újra vemhes is.

Készüljetek rá a második ellésre, és etessétek az állapotának megfelelően.


És persze tartsd őket mindig külön. A fedeztetés alatt szokták őket csak összeengedni, de akkor se a hímet tedd be a mamihoz, hanem semleges terepen, vagy a fiú ketrecben találkozzanak.

Viszont hobbiállatot tényleg nem szép dolog beltenyészteni. Ha tesók: időzített állatorvosi számlákat helyezel el mások gyerek szobájában... :(

Csináljátok rendesen, ha belevágtok. Nem rokon, ismert származású, extra minőségű kisállatokkal, és persze buksinként 1-1 ketreccel.

2012. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Nagyon köszönöm a válaszokat és a becsmérléseket is,mint már leírtam a kislányom születésnapi ajándékba kapta az állatokat, összerakva egy akváriumba, kb 1 hónapja van nálunk, nekünk soha nem volt kisállatunk, nem is akartam őket, de mivel kapta nem akartam elengedni őket már csak a lányom miatt sem. Teljesen váratlanul ért igen, mert nem vagyok felkészülve az állatok szaporodásából, nem is érdekelt eddig. Azonban nem vagyok állatkínzó sem, ezért úgy gondolom, hogy megteremtettem a feltételeket, hogy mindkét hörcsög jól érezhesse magát nálunk, külön lakhelyük van. Egyébként nem nagyon érdekelnek a negatív vélemények, én csak információt kértem, amit sokaktól megkaptam. Azt az embert, aki meg lebecsmérli a másik tudatlan kérdezőt, nem tartom korrektnek, valószínűleg vannak olyan témák, amelyek rajta is kifognak.
2012. dec. 27. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!