Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harmadikos gyereknek nyuszit,...

Harmadikos gyereknek nyuszit, tengerimalacot, vagy más állatot javasoltok? Miért?

Figyelt kérdés

Elsősorban kézhez szoktatható állatka lenne jó, lakásban (gyerekszobában) tartható, és olyan, aminek nem rettentő drága a tartása.

A nyuszi és a tengeri malac került köztünk (anya és apa közt ) szóba: ketrec van, malacunk volt, és lehet simogatni, a tartása-gondozása egyszerű.

Lehetőség szerint a gyerek választja ki szombaton a kedvencét (szülinapi ajándéknak szánjuk), mi csak "terelgetjük".


Ha valaki leírja, milyen állata volt gyerekként, és mennyire szívesen tartotta, azt is megköszönöm.

Kertes házban lakunk: kutya-macska van, ezek tehát kilőve.



2012. nov. 22. 22:31
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
26%
Szerintem ha nyuszi és tengerimalac között lehetne választani, szerintem a nyuszit választanám. Nem különösebb okokból, nem is volt még egyik állatom se. Egy jótanács: nekem van egy teknősöm és két papagájom(a kutyusunkon kívűl), de rájöttem, hogy igazából velük nem nagyon lehet játszani. Csak a ketrecben illetve akváriumban vannak és néha kiengedjük őket 10 percre. Szerintem nem érdemes egyiket se venni. 14/L
2012. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
33%

Nekem volt tengerimalacom és nem volt túl aktív ketrecen kívül. Bezzeg odabenn egész éjjel szaladozott. :D


De amúgy aranyos állat, csak az élettartama elég rövid 4 év körül, ha jól tudom.

2012. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
26%

A nyúlat meg csak a kaja érdekli,ölbevenni nem lehet,mert rúg,és karmol.simogatást nem szereti,nevelhetetlen.

Ezektől még a patkány is jobb,mert okos állat és szelidíthető.

2012. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Ja és a nyúl pisije szétmar mindent és nagyon büdös
2012. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Mekkora ketrecetek van? Ha 100 cm alatt, akkor nyuszit esélytelen benne tartani.
2012. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%
A tengerimalac jobb. De ha választani kéne, akkor inkább kutya, mert értenek hozzá az orvosok, lakáson kívül is lehet vele szórakozni, hangot tud adni a nemtetszésének, valamivel nagyobb mivolta jobban gyerekkézbe valóvá teszi.
2012. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Hát egy harmadikos kisgyerek még elég szeleburdi.

Én teknőst vennék neki, sokáig él és nehéz kárt tenni benne :)


A nyuszi és a malacka sem rossz ötlet, csak meg kell tanítani a kisgyereknek hogy hogyan kell bánni velük, és hogy nem szabad őket egész nap nyomorgatni, mert gyorsan magukba tudnak fordulni.

2012. nov. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem, szerencsétlen válaszolót miért kell lepontozni. Nekem is nyulam van, és tényleg nem lehet ölbe venni. Olyankor addig rúg-kapál, amíg el nem eresztjük. És tényleg "csodálatosan" tud megjelölni mindent a vizeletével.
2012. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
szerintem malacka. a nyuszival nagyon sokat kell törődni, a malaccal is de vele azért kicsivel kevesebbet. és egy harmadikos gyerkőcnek lehet nem az minden vágya, hogy miután hazaér a suliból kiengedje a nyuszit (több órára ki kell engedni) és vele játsszon órákat :)
2012. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Igaz nekünk nagy házinyúlunk van, és az udvaron, de az is rúg üt karmol. Ha kiabálok neki, hogy Nyunyi úúúúr, akkor azért megérti, még esetleg oda is rohan. Répával elfut és megzabbantja. Olyanokat húgyoz (ez nem pisil), hogy ihajj-csuhajj. Nem tudom milyen lehet a törpenyúllal lakásban. Egy nyúl akkor lesz ölbevehető, ha már icipici korától emberhez van szoktatva. Mi kereskedésben vettük, már "nagy" volt.Továbbá a nyúlhoz felnőtt ember való, mert azt tényleg nem szabad nyomorgatni. A mi nyunyink is hamar visszaesik. Itt arra gondolok, hogy 2 hétig szelídgetem, és már látszik is a változás, aztán valamiért be kell raknom a ketrecébe, akkor utána látszik rajta, hogy haragszik. Erre megint kezdhetem szelídgetni. Nyunyi úrnak, azért jó dolga van, az udvaron legelészhet, futkározhat, sokan megcsodálják. Nem tudom...

Volt egy hörcsögöm is. Őszintén szólva nem igazán alakult ki lelki, érzelmi kötődés vele. Szegény. Nem ajánlom.


Szerintem tök jó lenne, ha menhelyről fogadnátok be, akár ilyen tengerimalackákból is van náluk szerintem egy csomó, és nyúl is van, azt láttam is.

Most olvasom, hogy kutya,macska van. Ehhe. Akkor minek még állat? Nekem szívem lakója, minden szeretete a kutyám volt. Én is annyi idősen kaptam mint a te gyermeked. De hát ha van kutya, akkor nem folytatom.

Volt akváriumom is. Mint kiderült, rettentően félek a halaktól, a csupasz kis testüktől. Volt több is ami kiugrott!! az akváriumból. Nem mertem őket megfogni, csak sikítoztam. Az egyik, szegény a szekrény mögé ugrott, nem tudtok kiszedni. Számomra szörnyű élmény. Ha lenne akváriumom csak csigát tartanék benne.

Én nem vennék a gyereknek állatot, ha már van kutya, macska. Max ha menhelyről fogadnék be és ezzel megmentem, jobb helyre kerül.

2012. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!