Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög,...

Dzsungáriai törpehörcsög, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy hörcsögöt, eddig az állatkereskedésben akváriumban volt. Most egy ketrecet kapott. Dzsungáriai törpehörcsög, még nagyon kicsi.

Mindig a ketrec falán mászik, rágcsálja(mintha ki akarna jönni). Ma költözött bele. Ha megszokja fog ez változni, vagy valamit én csinálok rosszul?



2012. dec. 23. 23:36
1 2
 1/17 anonim válasza:
a törpehörik szeretnek mindent megrágni.
2012. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
meg mászkálni
2012. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és már a kezembe mászik, eszik onnan, de néha megharap. Nincs neki külön háza, de van egy hely(az egyik sarokban), ahol mindig betúrja magát a kb 4-5centis forgács/alom keverékbe(forgács a 70%, ott szinte 90%) és fölötte van a kereke. A másik sarkot már WC-zésre használja :D Mit csináljak mg vele, mit rakjak be hozzá? A ketrec olyan 35*25ös alapterületű és 25 magas. A höri 4-5centi, ha nyújtózkodik 6is kb.
2012. dec. 23. 23:41
 4/17 A kérdező kommentje:
van bent neki: etetőtál, automata itato(vagymi), fogkoptató vitaminos izé, a "mókuskerék" és egy T alakú 2vécépappírgurigából készített cső
2012. dec. 23. 23:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ház kell neki, hogy el tudjon bújni...

Lennének ötleteim még, de egy ekkora ketrecbe lehetetlen bármi jót tenni, alapból túl kicsi egy törpehörcsögnek is. Lehet ezért is akar kiszabadulni annyira.

2012. dec. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokja. Nem mind egyformák. Még a wc-papír guriga szempontjából sem. Az előző szétrágta mindig, vitte a papírforgácsot a vackába, összekeverte a faforgáccsal, így "ágyazott meg" magának. A mostani nem csinál ilyet, ellenben a mókuskereket már szépen kicakkozta. A száraz kenyércsücsökkel se nagyon foglalkozik, az előző mindig jókat birkózott vele. Akármilyen kis rágcsálók, nekik is van egyéniségük. Még kaja szempontjából is, egyik ezt kedveli, másik azt.
2012. dec. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Ja, igen, kecó az kell mindenképpen, ahogy az előttem szóló írta. Ha van valami gyerekkori építőjátékod, abból is összerakhatsz egyet. A lényeg, hogy legyen egy kijárata, és elférjen benne. Ilyen kis "odú" kell nekik, ahol nyugodtan tudnak szunyálni, meg kiüríteni a bevásárlókosarat, vagyis a pofazacskójukat, aztán csemegézgetni az összegyűjtött javakból.
2012. dec. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Szeretnek tornázni, főleg ha ketrecben laknak, egy akváriumban ezt már nehezebben tudják megoldani :D

Én kisháznak egy már régóta nem használt párologtatót raktam be neki. A tetejébe teszem a kaját, hogy mindig tudja hol van, és ne legyen tiszta magdarab a forgácsa, alul meg ugye ő alszik. Négy oldala van, nyitott. De a gurigát ettől függetlenül hagyd benne. Ha nincs más, az is tökéletes lesz neki pihenni :)

2012. dec. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Raktam be neki egy házat, a húgom régi barbi-kutyaházát, ami olyan 10x6centi meg 8 magas:) be is fészkelt oda.

De reggel amikor felkeltem a ketrece kész káosz volt:D szétrágta a gurigákat teljesen... :D és a ketrec mellett is volt forgács... A mókukerekébe is. :D De kiszedtem a papírt és ahol nedves volt, vagy az alom ürülékes, azt is kicseréltem.:) Adtam neki egy körmömnyi almát. És kicseréltem a vizét.

Valami napi ruti feladat kell még?

A teljes alom-forgács cserét azt hetente terveztem, vagy ha már érzek valamit, látom hogy baj van akkor hamarabb.

2012. dec. 24. 11:15
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A hörit a kereskedésben terráriumban tartották, nem akváriumban. Abban halak vannak. És azt egyébként önitatónak hívják. :)


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

VAGY!

- ketrec: Akkor a legjobb, ha emelet van rajta, mert így többet tud mozogni, biztos, hogy nem szökik ki belőle, és sokat tud benne tornázni, a forgács viszont kiszóródik belőle.

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámia/műanyag házikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat és ketrecemet kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


1 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas

1 hörim ketrece: 40 cm x 30 cm széles és 37 cm magas



Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


A hörcsöggömböt nem ajánlom a hörinek, mert csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat.


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem).

2012. dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!