Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy ahonnan elhozzuk a (szoba! ) patkányokat, ott a patiknak nincs semmi bajuk?

Figyelt kérdés

Baj állat én a zoonózust értettem,ami állatról emberre terjedő betegséget jelent!

Mert egy jó hely,aranyosak a patkányok,ha valaki odamegy azonnal a rácshoz nyomulnak,meg eléggé mondták hogy nincs semmilyen beltenyészet,szerintem nagy a hozzáértés!

De:büdös volt bár ez a szobában tartózkodó(ketrecben) rengeteg patkánytól(3-mas párokban,anyák kicsikkel együtt külön,nemek szétválasztva),plusz 3 nyúltól,és 4-5 egértől,is lehet.

Elég szegény hej a ház félig befejezve(szerintem azért nem akartak szellőztetni,nehogy ki menjen a hideg).

De az látszik hogy rendszeresen kiengedik és foglalkoznak velük!

1 hetente takarítanak.pellesített alom van.magkeveréket esznek.

Szerintem nagyon rendes hely,de nem akarok tőlük elkapni semmit!!

És szerintetek ha mindig alaposan kezet mosok,nem puszilgatom,sebes kézzel nem fogdosom,és csinálom ezt egy hónapig akkor ez egy jó karantén módszer és minden bajt kiküszöbölök?


2012. dec. 26. 12:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi ha írtok,és bocs a regényért:)
2012. dec. 26. 12:40
 2/2 Platypus ***** válasza:

Nekem volt több olyan patkányom is, amelyik emberre is átvihető betegséget kapott el. Több atkás is volt, és egyszer egy súlyos bőrgomba is összejött. A gombát naponta többször kellett ecsetelni, amit én csináltam, meg úgy egyébként sem zártam el hermetikusan a betegeket. És soha nem lett semmi bajom.

Ha a patkánynak nincs látható tünete, akkor nem kell ettől félni. Ha meg van is, de rendesen kezeled, az sem vészes kockázat. A gomba még talán a legneccesebb, de ez szerencsére elég ritka. Az én beteg patkányomnál egy komoly antibiotikumos kezelés eredménye volt. Az atkákat, ha véletlenül el is kapnád, egyszerű kikezelni. Egyébként egy patkány kockázata sehol nincs például egy macskához képest. Csak a tenyészetből hozhat magával parazitákat, míg egy macska bármikor összeszedhet valamit a kertben.

2012. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!