Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak kopik a szőre,...

Törpenyuszinak kopik a szőre, mit tegyek? Lent.

Figyelt kérdés
8 hetes, a nyakán és a füle tövénél kezdett kopni a szőr. Voltunk orvosnál, és elvileg akta, de mondták, hogy 'leveti' a bébi szőrét. Most melyik? Egyébként meg teljesen életvidám, kedves, játékos-amilyen szokott is lenni. :) :$

2012. dec. 29. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szőratka, akkor kapnotok kellett gyógyszert rá! A legtöbbször a bőrre való cseppentés elég, de nálunk pl a felét cseppentve, a másik felét injekciózva kapta, mert annyira eldurvult a helyzet.
2012. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 lehetőség van: 1.beteg

2. Az oroszlánfejű és sörényes, hosszabb szőrű nyusziknál ez sokszor ilyen. Konkrétan a fültövet és a nyakat szokták nekem is mondani, általában semmi baja. Ha atkás akkor foltokban hiányzik a szőre. De hogy pont ezt a 2 helyet említed, nekem elég gyanús, hogy semmi baja :) De biztos ami biztos vidd másik állatorvoshoz.

2012. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan dokihoz vidd, amelyik nem csak atkát látott már, de nyulat is! :D

Ahol írod, ott mindnek ritkább a bundája.

Az atkát viszont kezelnie kellett volna, ha van! Ha nincs, akkor meg azt mondani, hogy nincs...

2012. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem ugyanez a gondom, szóról szóra! :) Voltunk orvosnál, nekem is azt mondta, hogy nagy eséllyel atkás, és bekente valami kencével a kikopott részt.

Na, addig nem vakarózott, onnantól 2 napig valami borzalmasan... Azt mondta (telefonon) az orvos, hogy valószínűleg rosszul reagált a szervezete, és ha nem múlik a vakarózás, vigyük vissza. Most már sokkal jobb a helyzet, nyugodtabb is, és (szerintem) normális mértékben vakarózik. Az enyém is teljesen életvidám, aranyos, de azért kicsit aggasztó ez a kikopott rész...

Vigyem vissza orvoshoz?

Látom, hogy nálad ez már egy bő éve volt probléma, megoldódott azóta? Ha igen, hogyan?

Köszi :)

2014. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!