Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Muszáj a törpenyuszinak ház?

Muszáj a törpenyuszinak ház?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kapok egy törpenyuszit.:) Már mindent megvettem neki, már a tápot is. Versele Laga Junior Törpenyúleledel. Remélem ez jó lesz neki. Na szóval az van, hogy találtam törpenyuszinak való házakat, de elég drágán adták. Otthon nem tudok csinálni neki, mert nincs hozzá faanyagom. Mit javasoltok?

2012. nov. 18. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
szerezz egy nagyobb dobozt vagy rekeszt, szórj bele sok forgácsot hogy puha legyen az alja, és kész a nyusziház.(persze az itatót evőtálat stb... se felejtsd ki)
2012. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azokat már megvettem. A doboz szerintem nem jó mert átázik ha lepisili. Keresek akkor valamit ahová bebújhat. Köszönöm.:)
2012. nov. 18. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a tenyésztő azt javasolta, hogy az első időben ne legyen neki ház, mert akkor állandóan abba fog bujkálni és félős marad. Mondta, ha nincs neki háza ahova ebújna, akkor előbb szokja meg az új környezetét, a hangokat, szagokat, téged. Én ezért nem is vettem neki, mondván, hogy majd ráérek pár hét múlva. De végül mégse vettem, neki, mert így is elvan. Elég sokat van kiengedve a szobámba, hol van neki egy hatalmas doboza bunkernek kialakítva kis ajtókkal, de alig megy bele, csak a tetejére ül néha. Meg kint van neki a szállítóboxa, amibe az elején bement aludni, de ma inkább már arra használja, hogy arról jöjjön fel az ágyamra, mert mellette van és jobban feléri így:D Mos karácsonyra veszek neki egy függőágyat, mert elvileg azt is szeretik, hát majd kíváncsi leszek.
2012. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, néhol van 1-2 elírás, de őnyulaságára a kezem böködte épp, mondván, hogy simogassam, így egy kézzel simogattam másikkal írtam.. :D
2012. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Te vagy az a gondos gazdi, aki a tápokról kérdezett?


Pamacsomnak volt háza. Imádott a tetejére ülni, de ő akkora, hogy pár hét múlva nem fért már bele, és azóta se lett neki másik. Ha el akar bújni, akkor az asztal alá telepszik, mert ott nem látjuk, és sötétebb van. Neki ott kuckós. :D

2012. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Akkor majd eleinte nem veszek házat neki, aztán lehet hogy majd veszek. Azt majd még meglátom.
2012. nov. 18. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Én vettem neki házat. Hülyeség szerintem, hogy nem szokja meg a környezetét, már csak azért is megszokja, mert a nyuszi alaptermészete BORZASZÓAN KÍVÁNCSI :)

Nekem az első pár hétben bent volt a ház neki, mikor hozzám került. 1-2-3 napig nem nagyon jött ki, de aztán szépen megbarátkozott a környezettel, és felbátorodott.

Mikor nagyobb lett a nyuszi, kivettem a házát, mert sosem használta már, az első 1-2 hét után. Most kint van a ketrec mellett a házikója, és a tetejére szokott felülni szénát enni. Bár így 2 év után semmire nem jó a ház, de mégis örülök, hogy megvettem neki, mert az elején jó, hogy volt hova elbújnia, amíg megismerkedett velünk.

2012. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy tenyésztőtől azt hallottam, hogy polc kell a nyuszinak. :)

Ugrinak egy felfordított, kicsi, gyümölcsös ládája van, annak a tetején lebzsel, és ha olyanja van, bebújik a láda alá.

Ahonnan mellesleg mindent lát, csak a hátát védi a képzeletbeli ragadozók ellen... Nyuszik szeretnek menekülőset játszani. Főleg, ha semmi okuk rá. De nem tudom elképzelni, hogy rettegve, véglegesen beköltözzön.

Főleg, ha nem bolti nyuszit veszel, hanem olyat akit szerettek kiskorától, és még a maminál összebarátkoztok.

De vegyél egy szállítót is hozzá, úgyis kell oltatni, abban sokkal kevésbé fél, mint egy lezárt dobozban.

Lehet box, macska szállító táska, vessző kosár, csak ne fázzon, legyen nagyrészt zárt, és ki tudjon szimatolni, leskelődni belőle.

2012. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a tápos ember. :D Van 3 macsek így van macskaszállító. :) Remélem megfelel majd a nyuszinak. Már kerestem itthon ládákat,... De nem találtam erre alkalmas dolgot. Akkor hétvégén elmegyek egy másik állatkereskedésbe és ott nézelődök. Mindenkinek köszönöm!
2012. nov. 19. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!