Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül a tengerimalac...

Mennyibe kerül a tengerimalac otthonának kialakítása mindennelegyütt (ketrec, etető, itató, játékok, ház, széna, forgács stb. )?

Figyelt kérdés
Illetve havonta mennyibefogkerülni nekem? :)

2012. dec. 29. 17:21
 1/10 anonim válasza:
9%

Figyelj, ketrec eleve fölösleges, megteszi bármilyen nem papírból készült doboz, a lényeg, hogy takarítani könnyű legyen.

Itatónak megteszi egy műanyag edény, játéknak bármi, amit rágcsálhat, forgácsot meg (ha vidéken laksz) mindig akad. Nálunk semmi extra nem volt, mégis eléldegélt jó pár évig boldogan. Ha kertes házban laksz, érdemes csinálni neki egy alulról nyitott, felül zárt kis ketrecet fahulladékból, és nyáron kitenni a gyepre, jobb, mint egy fűnyíró. Kaja semmi extra, friss fű (úgyis látjátok, mit nem eszik meg), répa stb, télen meg kisállat kereskedésben vehetsz neki pár száz forintért annyi kaját, amivel egy hónapig elvan.

2012. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalac társas lény, tehát ha azt szeretnéd, hogy jól érezze magát, ne legyen depressziós, mindenképp vegyél neki egy társat, vagy akár többet.


A ketrec 2-nek legalább 100x50-es legyen, de minnél nagyobb annál jobb. Ez kb. 15 - 20 000 Ft:

[link]

[link]


Itató az kb 1000-1700 Ft körül van és etető 500-1000 Ft táján: [link]


Széna 1kg 300-400ft - de ezt magad is be tudnál beszerezni. [link]


Táp neki 1kg 800 Ft [link] etetéséről olvass itt: [link]


Ez kb. 30 000 FT, de persze tápot mindig kell neki venni, és mindig lehet bőviteni a dolgokat.

2012. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 juca0105 ***** válasza:
85%

Szia!



Ketrec: lány tengerimalacok esetében elég a 80*40-es, ha fiúkat tartasz, skkor pedig legalább 100*50-es kell, ár: 10000-20000-ig, de ha olcsóbban akarsz, akkor nézegesd pl. a vaterát.

Itató: 650-2000-ig

Tál: mindenképpen kerámiát vegyél, a műanyagot könnyen fel tudják borítani, 400-1500-ig

Ház: kettő malac esetében 2 ház kell, 1000-től bármeddig, vagy akár készíthetsz is

Szénatartó: érdemes venni, 500-től már tudsz venni

Ennyi kb. a kialakításhoz fontos dolgok.


Száraztáp: legjobb a Versele-Laga Cavia Complete, 500g 825 Ft (mi innen szoktunk rendelni: www.acanashop.hu), vagy még jó (szintén a Versele-Laga-től) a Cavia Nature, abból mi 2.5 kg 2890 Ft, kb. 3 hónapig volt elég

Széna: szintén rendelni szoktunk Natur szénát, az 1 kg 750 Ft, egyébként sokféle van.

Forgács: Fressnapfba szoktuk venni, de az eléggé kicsi szemű, vagy egyik ismerösünktől kapunk

Remélem tudtam segíteni!

Üdv: 2 tengerimalac szerető gazdája :)

2012. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 alizka0827 ***** válasza:
100%

Szia!Mindenképp legalább 2 malackát tarts,azonos neműeket,vagy ivartalanított fiú-lány párost.Ne tartsd akváriumban,hanem ketrecben.

Na,jöjjenek az árak.:)

-KETREC:100 x 50 cm-s az ajánlott,vagy annál nagyobb.Én nagyon ajánlom neked az [link] weboldalt,én innen rendeltem 100 cm-s ketrecet,10.000 Ft-ért,ami elég jó ár.Egyébként a ketrecbe tegyél bújókat,emeletet,esetleg függőágyat,stb.

-ETETŐ:ha ott rendelsz ketrecet,ahol mondtam,ott a legtöbbhez jár etetőtál,ha nem,akkor kiskereskedésben én régebben 250 Ft-ért vettem.

-ITATÓ:mindenképp golyós itatót vegyél,annak az ára igazából a mérettől eléggé függ,én egy egészen kicsit 400 vagy 500-ért vettem,már nem emlékszem pontosan.

-JÁTÉKOK:csinálhatsz magad is,nem muszáj megvenned.Anyagból csinálhatsz bújót,függőágyat,betehetsz nekik kis takarót,törülközőt,szeretnek belebújni,ráfeküdni.Hörcsögnek való futókereket NE VEGYÉL,nem malacnak való.Egy kupac szénát ha beteszel a ketrecbe,azzal is nagyon jól eljátszanak.

-HÁZ:a legjobb,ha fából készültet veszel,nem túl drága,válunk a kis állatkereskedésben 1200 Ft,szép tágas.Csinálhatsz is kartonból esetleg,de némelyik ketrechez jár is általában műanyag házikó.

-SZÉNA:420 Ft-ért szoktam venni Vitapol szénát,1 kg-s-t,az nagyon jó,a fél kilós változata nálunk 250 Ft.

-FORGÁCS:Mi azt a verziót használjuk alomnak,hogy fapellet,ami így néz ki--> [link] rá fürdőszobaszőnyeget teszünk.Hidd el ez a legjobb megoldás alomnak,ezt rengetegen ajánlják a [link] tengerimalacos oldalon.A szőnyeg nem drága,én 1000 Ft-ért vettem méterét.A pellet,ami egyébként dugósított forgács pedig nálunk 650 Ft egy három kilós csomag.A szőnyegre,az egyik sarokba szoktam tenni egy kis forgácsot,és akkor általában arra kakilnak.Egy 10 literes csomagot 190 Ft-ért szoktam venni.

-SZÁRAZ ELEDEL: ezek a legjobbak: Versele laga Cavia Complete/Pro/Nature/Crispy/Classic.-> [link]

A Complete 850 Ft körül van,a Pro 900,a Nature 1000,a classic 200-250 Ft,a crispy 600-700 Ft.Jó táp még a Halywood is.Tápból egy-két kanállal adj nekik egy nap.

-FRISS KAJA: Uborka,répa,fű,cékla,alma,narancs,sütőtök stb..

Ezt te tudod kiszámolni,hogy melyiket veszed nekik,melyikből a legtöbbet,melyiket szeretik.Változatosan add nekik a zöldséget,gyümölcsöt.

Ha valamit kihagytam elnézést,itt biztos írják: [link] .Ha van kérdésed,írj üzenetet.

Üdv. :)

És jó malackatartást.:)

2012. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok és köszönöm szépen ezt a sok segítséget, zöldkéz mindenkinek!! :)
2012. dec. 30. 15:49
 6/10 alizka0827 ***** válasza:

Igazán nincs mit!;)

Boldog Új Évet Kívánok előre is.:))

2012. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szivesen, és sok szerencsét, örömet a tengerimalac tartásában! Szintén boldog új évet mindenkinek! :)
2012. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 juca0105 ***** válasza:
Szívesen, ha bármi más kérdésed van, nyugodtan írjál! B.Ú.É.K! :)
2012. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vanda1995 válasza:

Én a ketrecet 2 évvel ezelőtt 7 ezer forintért vettem, amihez tartozott szénatartó, itató.

Hozzá a forgács amit veszel hozzá az körülbelül olyan 300-400 Ft, ami kb 5-6 takarításra elég. Nekem apukám fatelepről hozza a forgácsot, így olcsón jut hozzá és tiszta is a forgács. Illatosított forgácsot azért nem ajánlom, mert lehetséges hogy irritálná a bőrét a malacnak. Az tápi is kb. 300Ft, ami viszont viszonylag sokáig elég. A széna is ilyen 800g, kb. 400Ft.

Ha bármi kérdésed van nyugodtan írhatsz nekem is külön, 2 éve vannak malacaim. :)

2012. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hú, mi most vettük meg a teljes felszerelést márciusban.

Hát a ketrec 1 méteres, 15 ezer forint volt.

A ház 3000 volt, szép nagy:)

A két malac összesen 5000

Az itató 1000

A 2 tál 2000

Ez eddig 26 ezer, plusz vettünk több kg forgácsot meg szénát. Összesen 28 ezer lett a vége.

De most fogok szénatartót, meg függőágyat és létrát.

Havonta? Nem olyan sok. Nálunk 2 naponta elfogy egy saláta, az hetente max 600 forint. Ezenkívül mindig kapnak kígyóubi szeleteket, az úgy 300 hetente.

Mivel szénának mindig lennie kell, így abból rengeteg fogy, nem tudom mennyibe kerül, de fillérek. A forgács is olcsó.

Maximum 1500 forint havonta.:)

2013. jan. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!