Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miket vegyek a tengerimalacoknak?

Kaarooliinaa kérdése:

Miket vegyek a tengerimalacoknak?

Figyelt kérdés

úgy értem milyen játékok egyéb kényeztető cuccok...ilyenekre gondoltam

és milyen zöldségeket adhatok neki mennyit ill. mit nem?

nem vagyok kezdő tengerimalac tartó csak érdekel mások véleménye,tapasztalata! :)


2013. jan. 12. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Játék nem kell,a malacok nem játszanak,csak egymással. 2 azonos nemű malacot tarts. Kell 2 házikó,golyós itató,szénarács,tálka. 100x50 cm-es ketrec. Függőágyat,iglut tehetsz be. Enni napi 2x tápot és zöldség-gyümölcsöt. K betűs zöldeket ne. Széna mindig legyen előttük. Gemon.ro oldalon minden le van irva.
2013. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Emyke031 ***** válasza:

Nálunk: függőágy- imádják,

házikó, bújócső, több szintes( mászkálós :) )ketrec

sali, répa, magkeverék -ez a kedvencük.

2013. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Balta
2013. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nagyon szeretnek rágcsálni,bújócskázni, mászkálni. csinálj neki fából kis házikót aminek lapos a teteje, így fel tud mászni is rá és a tetején is tud pihenni. az enyémek imádták. illetve tehetsz be nekik még hintaágyat, azt se nehéz elkészíteni.de lehet kapni is
2013. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mi apuval ezt a ketrecet csináltuk meg nekik (110x60x50cm)de kinőtték két tengerimalacom van ill most már 3 mert megtartom azt ami született (persze nem egybe tartom őket de lehet eladom a fiút)van nekik egy salátatartójuk olyan kör alakú felakaszthatós rácsozott szénatartójuk etetőjük itatójuk fogkoptatójuk körömvágó ollójuk rúdcsemegéjük jutalomfalat (tengerimalacok számára)csináltam nekik egy ágyat mi kell még?
2013. jan. 17. 13:28
 6/6 anonim válasza:

Az enyémnek hiába vettem kereket, amiben szaladgálhatott volna, sosem használta. Ellenben volt házi készítésű fa házikója, meg ketrec méretétől függően lehet készíteni nekik mászkálókat, meg alagutakat stb.

Az én tengerimalacom a kertben szedett friss füvet kamálta a legjobban :) Meg a sóska levelet! Gyümölcsöket, narancsot is szerette nagyon. Almahéj, stb. Gyermekláncfű virága és levele.

Az uborkával vigyázni kell, mert ha sokat kap, akkor a vizeletében olyan anyag képződik, amely az alomba pisilve gondot okoz neki, a lábán seb alakulhat, amibe bele is halhat!! Erre figyelj nagyon! Bizonyos zöldséget felpuffasztják szegényt, azokat sem szabad neki adni.

Mi magvakat is adtunk neki, de nem szabad túlzásba vinni az olajos magvakat. Zab, búza, árpa, lencse, kis köles keveréke szupi dolog, de ne ez legyen a fő kajája.

2013. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!