Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sokat hallottam már róla (és...

Sokat hallottam már róla (és itt is olvastam már) hogy bizonyos emberek mindenféle nyúl WC-rő, autómatikus itatóról, fogkoptatóról meg ilyesmiről beszéltek. Ezekre tényleg szükség van?

Figyelt kérdés

Beleértve az ivartalanítást is.Szerintem ezek teljesen felesleges dolgok. A tenyésztőnél akinél az én nyulamat is vettük semmi ilyesmi nem volt. És ivartalanítva sem volt egyik sem,mégis volt olyan nyúl amelyik már volt 12 éves. Az én nyulam sima itatótálból iszik,a forgács alomra WC-zik és nincs ivartalanítva. Mégis jól elvan.

Ezekre a szerintem felesleges dolgokra tényleg szükség van.



2013. jan. 16. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:
...tényleg szükség van?*
2013. jan. 16. 17:45
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
WC-re nincs, elektromos itato TÖK FÖLÖS pénzkidobás. Azonban ajánlom hogy a forgácsot cseréld le granulátumos alomra mert káros a nyúl egészségére! Amennyiben fiú a nyuszerák akkor ajánlott ivartalanítani, de nem kötelező. Nősténynék szerintem túl nagy rizikó, kivéve ha nem akarunk kisnyulakat, de egyébként veszélyes. bakoknál 10-15 perces rutinműtét ami 2-3 évvel tovább élteti az állatot
2013. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Már, hogy lenne fölösleges a wc, az itató és az ivartalanítás? Lehet te szereted ha trágya szag van a házban, de a legtöbb ember ezt nem szereti, ezért a nyúlnak berak egy wc-t amit pellet esetén pár naponta, forgács esetén naponta cserléi. Nem tudom milyen automatikus (??elektromos??) itatóról beszelsz, de ha te szereted ha napi 5 ször kiönti, akkor hajrá, az 1500 forintos itató nagyon drága. Az ivartalanítás pedig nagyban meghosszabbítja az állat élettartamát. Nöstény esetén 70-80%-ban rákos megbetegedésben meghalnak 5-6 éves korukban ivartalanítás nélkül. Már eleve, ha forgács almot használsz gondolhatom mennyit engeded ki, vagy pedig egész nap porszívózhatod a helyet ahova ki van engedve. Fogkoptatót csak az vesz, aki nem ért a nyulakhoz, bár írásod alapján neked is elég hiányosak az ismereteid.
2013. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Annyit még a dologhoz, hogy egyáltalán nem rizikós műtét, ha rendes helyre viszed, ahol értenek is hozzá.
2013. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
3-mas mondta meg a tutit. Nem is értem, miért kérdés, hogy a felsoroltak kellenek-e. Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, kell-e a kutyáknak féregtelenítés, meg sétáltatás, meg kutyatáp - helyettük jó lesz a kutya bélférgesen, láncra kötve, meg moslékon tartva (nem a normális házi kosztra gondolok!). Így utóbbival is elélnek kutyák, csak...
2013. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A nyulamnál van egy magas fehér műanyag tálca bent, amit 100 Ft-os boltban vettem. Méretben olyasmi, mint egy macskaalom tál. Szénát rakok bele és a nyuszi oda szokta végezni a dolgát.


Tálból iszik, mert nincs ketrece így nem lenne hova felakasztani a golyós itatót. A vizet napi 3x cserélem. Reggel, délután 5 körül, meg este kap frisset. Van mellette egy mosdó, könnyű a vízcsere.


A lakásunkba 2 WC-t építettek be, így az egyiket sokáig nem használtuk semmire, most meg a nyuszi lakik benne.

Nagyjából 2x2méteres szobája van. Az ajtót nem csukom rá, hanem egy 40cm magas fa deszkát tettem alul keresztbe, amin nem ugrik át. Fel szokott ugrani a csukott wc tetejére magasra, ott trónol mint egy kiskirály, és onnan kukkol kifelé.


A padló az csempe, de ő szobatiszta. Megtanulta már hogy a tálcába menjen, mert a padlót mindig felsöpörtem amikor odabogyózott. Nem szaglik, mert van egy kis ablaka neki, aminek nem túl jó a szigetelése, de azért hideg sincs bent, mert a lakást fűtjük. Néhány naponta ki szoktam önteni az alomtálcáját, nem hiszem hogy ez nagy munka.


Ha elveszem az ajtóból a fa lapot, akkor ki tud jönni és rohangálni az egész lakásban. Amikor megunja, visszamegy önszántából. Szoktam neki adni zöldségeket, és van bent egy kis jénai tálnak a teteje, amibe a száraz kaját szórom. Amikor ki akar jönni, vagy ha kiürül a tál, akkor elkezd csörömpölni a jénaival, hogy menjek oda.


Szerintem okos nyuszi, habár beszélni nem tud, de csörömpöléssel mindig jelez, ha valami óhaja van.

Megvan a magához való esze.


Fogkoptatót vettem neki. Nem mintha érdekelné. Inkább faágakat ropogtat. Sajnos nem tudom milyen fának az ága. Nem szedtem, hanem boltban vettem, direkt nyúlnak árulták és kb 150 Ft volt 5-6 db ág, de azzal elvan sokáig.


Szép egészséges nyuszi és nagyon szelíd. Néha úgy gépezek, hogy az ölemben van és simizem, mert olyan jó puha a szőre. Félórát megmarad ölben kb, aztán már le akar menni.

2013. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

Kint tartjuk a ketrecét az udvaron és nem a házban. Úgyhogy a WC-t még mindíg fölöslegesnek tartom.

Azzal meg nincs semmi gond hogy naponta cserélem a vizét.

2013. jan. 17. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Tartsd, nekem aztán mindegy.
2013. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik normálisan tudtak válaszolni bár nem sok ilyen volt. Köszi a 2-es és a 6-os válaszolónak az ő válaszuk tényleg hasznos volt.

Több választ nem kérek!

2013. jan. 17. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Szóval az a hasznos, ami szerinted úgy van. De akkor minek kérdezed meg?
2013. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!