Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek nehéz törpenyulat...

Szerintetek nehéz törpenyulat tartani?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy budös e vagy drága a ketrece sok oltás eA kell neki ilyesmire,mert szeretnék egy törpenyulat de a szüleim nem nagyon engedik és hátha a válaszok alapján meg tudnám győzni őket. A válaszokat előre is köszönöm.
2013. jan. 20. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1, Ha van nyuszivécéje FAPELLETTEL, akkor semmi szaga nincs.

2, Ez a ketrec teljesen tökéletes neki: [link] A kiszállítása ingyenes, és ennél jobb ár-értékű ketrecet nem találhatsz.

3, Évente két oltás kell neki, de ajánlott ivartalaníttatni, az kb, 10.000Ft.


Kb. ennyi. Ha még kérdésed van, nyugodtan írj üzenetet. :)

2013. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még kíváncsi vagyok más véleményére is hogy nehéz e gondozni hangos vagy ilyesmi.
2013. jan. 20. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:
ha nem jár más nyuszik társaságába akkor elég évente egy oltás de annak kombináltnak kell lennie március környékén kell beadatni a szúnyogcsípés ellen.. wcbe a pellet a legjobb az köti meg legjobban a szagot de ha forgácsot használsz és naponta takarítod akkor sincs elviselhetetlen szaga és egy szobába élek vele eleinte elég zavaró volt hogy iszik eszik ugrál meg eleinte még nem volt hozzászokva hogy én este alszom így rágta a ketrecet mert unatkozott de ez már lecsökkent arra hogy fél6 körül szól hogy ő éhes adok neki enni és 7ig hangját se hallani. alapjába nem drága a tartásuk de nagyon kell rá vigyázni hiszen nagyon könnyen megsérülhet akkor kemény ezreket hagyhatsz ott az állatorvosnál. meg azt is vedd figyelembe hogy nyáron mikor te nyaralni mennél akkor neki lennie kell valahol szóval vagy viszed magaddal a nagy ketrecet meg őt is vagy valaki megbízhatóra hagyod.. nem olyan egyszerű a tartása mint egy hörcsögnek attól hogy nyuszi ugyan úgy kell neki a napi törődés mint egy kutyának vagy macskának :)
2013. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm van kire bízni így már megkönnyebbültem :)
2013. jan. 20. 20:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Elég sok törődést igényel egy nyuszi és 8-12 évig is elélhet, így jól gondold meg, hogy tényleg tudsz e rá ennyi évig vigyázni és gondoskodni.

Ha úgy érzed igen, akkor hajrá. Keress először egy jó tenyésztőt (árban nem sokkal több, mint a bolti nyuszi, viszont garantáltan egészséges, ismered a felmenőit, és a tenyésztő későbbiekben is segít neked bármiben).

Én kifogtam elég jó áron a ketrecet. Minden tavasszal, húsvét környékén a Fressnapf-ban leárazzák az egyik ketrecet 12ezerről 6ezerre. Így tettem szert egy vadi új 100*50 cm-es ketrecre 6ezerért.

Oltani évente 2-szer kell, ez állatorvos függű, nálunk 2500 a kombinált oltás (vigyázz, mert van olyan állatorvos, aki nem kombináltat ad, így RHD ellen nem oltják be).

Nekem egyáltalán nincs szaga. Heti egyszer takarítom. Két wc-je van, egy bent a ketrecében, egy kint a szobámban. Én forgácsot teszek az alomtálcába, rá fa pelletet.. ez a legjobb szagfogó, ahogy előttem is írták. Jó tanács: fapelletet ne állatkereskedésben vegyél, mert ott képesek fél kilóért 1000 ft-ot is elkérni, míg egy én faüzemből 15 kilósat veszek 1000 ft-ért!!! Állítólag van a Tescoban is ilyen 15 kilós kiszerelés kb ugyan ennyiért, arra vigyázz, hogy ott nézd meg, hogy az nincs e átitatva valamivel (pl benzin), hanem natur legyen. Nekem egy ilyen 15 kilós zsák elég 1,5-2 hónapig + a forgács havonta kb 300-400 ft.

Enni én szénát és tápot adok csak, illetve nyáron pár zöldség gyümölcs. Tápból Versele-Laga Cuni Complete-t kap. Ez 800 ft és elég több, mint 1 hónapig (500 gr), de egy ideig én is Hallywood-dal etettem, ami 400-500 ft és elég az is több, mint 1 hónapig. Szénából javaslom a Fressnapfban kapható Multifitet, illetve a Versele-Laga szénáját kapta. Ezeknek kilós ára kb 1000 ft és nálunk 1 kiló 1 hónapig elég kb. (ezért nem tudok biztosan mondani, mert most nyártól házi kaszálású és szárításút kap). Így nálunk kb 2000-3000 ft-ra jön ki a havi költsége, de ebbe étkezés, alom esetleges zöldségek is benne vannak és én mindenből a minőségit veszem, ami picit drágább. Ha esetleg arra kerülne a sor, hogy nyuszid lesz, nagyon ajánlom neked az acanashop.hu oldalát, mert itt minden olcsóbb, mint a boltban, havi egyszer ingyenes a kiszállítás és mindig másnapra házhoz hozzák (volt, hogy későn döbbentem rá, hogy elfogyott a kaja, reggel megrendeltem, másnap reggel már abból adtam neki enni:) ).

Nem mondanám, hogy zajtalan a nyuszim, de én azt hittem, hogy sokkal hangosabb lesz. Hétköznap, amikor én is korán kelek, akkor egyáltalán nem hangoskodik, mert velem együtt kel. Este mindig villanyoltáskor adom oda neki a vacsit, olyankor hallom egy ideig, ahogy eszik, majd egyszer csak hallom, ahogy eldől, elfekszik és akkor reggelig csend van. Hétvégén, ha tovább aludnék, akkor azért 8-9 körül már mogorván rázza a rácsot, de ilyenkor nem szoktam rá reagálni és 10 perc alatt abbahagyja és alszik tovább, míg fel nem kelek. De volt már olyan is, hogy felébredtem délbe és csodálkoztam, hogy ennyi az idő, mert arra számítottam, hogy 8kor kelek a nyuszimra.

Nem tudom még mit írhatnék.. vagy mi lenne az amivel a szüleidet meg tudnád győzni.. :/ Én egyáltalán nem bántam meg, hogy lett nyuszim, nagyon jó társasági lények. Engem követ mindenhová, még a wc-re is:) Nekem anyukám nem volt oda az ötletért eleinte (apu igen, mert ő is ilyen állatbolond, mint én), de ma már gügyögve hívja minden nap, meg mindig hoz neki valami finomságot és eteti. Nyáron amikor vittem magammal nyaralni, akkor meg könyörögtek, hogy hagyjam itthon, mert hiányozni fog nekik (na igen.. nem a saját lányuk az, aki hiányzik nekik, hanem a nyuszi..:D). Hihetetlen okosak amúgy. Már elég sok trükköt tud. És olyan logikája van... egy eset, bocsi, de ezt muszáj leírnom:) Apukám vigyázott rá egyik nap és reggel kiengedte. Tudja, hogy az ágyam tabu, így nem is engedte fel rá a nyuszimat (régen rápisilt, azóta nem engedem fel). Persze őnyulasága minden áron fel akart jönni. 10 perces küzdelem után (apám kontra 1 kilós nyúl..) elrohant a nyuszim kiszedni egy zsepit a kukámból. Apu nagy bosszúsan kullog oda, hogy felszedje az elhullott zsepit és közben bosszankodik, hogy már megint milyen rossz. Megfordult és lám.. a nyuszim az ágyon ül diadalittasan. Mondta apu, hogy szinte látta rajta, hogy azt gondolja magában "há-há öreg.. átvágtalak". Azóta is ezen nevet és ámuldozik rajta, hogy milyen ravasz a nyuszim:D

Sok sikert a szüleid meggyőzéséhez:)

2013. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én pár hete vagyok törpnyúl gazdi. Kezdő költségek nekem ezek voltak eddig:


Ketrecet 10.000-ért vettem a Fressnapfban, ezen kívül rendeltem a netről kaját és szénát(nagyobb mennyiségben) wc-t, etetőtálat, itatót, hordozót. ez volt összesen kb olyan 8ezer. Ehhez hozzájött, hogy 2szer elutaztunk a tenyésztőhöz 70 km-re, egyszer kiválasztani, egyszer pedig elhozni a nyuszit.


Szóval megvenni neki mindent bizony nem volt olcsó, én mióta tudtam, hogy majd nyuszit szeretnék, folyamatosan néztem, mi hol a legolcsóbb, érdemes több részletben beszerezni, ami kell. pl, egyik hónapban a ketrecet, másikban a többit, akkor nem akkora kiadás egyszerre. Illetve lehet pl.ketrecet venni használtan is.


Oltatni mindenképp kell, a mixomatózis (szúnyogok terjesztik) és az RHD (vérzéses betegség) ellen is, én még az enyémet nem oltattam be, de tavasszal természetesen be fogom.


A nyuszim napi min. 2 órát kint van a szobában, reggel az az első amikor felkelek, hoyg kienegdem 15-20 percre, utána kapja a reggelit. Ha hazaérek, szintén, este meg még legalább másfél órát kint van. 9 körül megkapja a vacsit, utána lényegében csendben van reggelig. Perzse mocorog a ketrecében, meg ugrál a polcára, rángatja, kaparja a szénarácsból a szénát, de ez engem nem zavar, hörcsögön edződtem:). AMikor reggel meglátja, hogy felkeltem és húzom fel a redőnyt, akkor van nagy öröm:).


Reggel-este kap tápot, Versele-laga Cuni Juniort, egy marékkal osztok el neki 2 részletre. Meg szénát folyamatosan, abból iszonyatos mennyiséget elpusztít:D. Neki az 500 grammos széna kb 7-8 napig elég, mert sajnos amit maga alá tapos, azt már nem eszi meg a kis finnyás. Viszont tavasszal jóinőségű kisbálás szénát akarok neki venni, akkor olcsóbban kijövök.


Remélem ivaréréskor se változik meg nagyon a természete, most nagyon szelíd, bújós nyuszi. Szinte mindenhová követ, sokáig elvan az ölemben, simogattatja magát.

Amit itt az egyik válaszoló leírt az ágyra felugrással, az az anyém is rendszeresen eljátssza, olyan elégedett fejet vág olyankor:)


És nem is gondoltam voolna, de nagyon kis okosak ám a nyulak:).

2013. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A zsepikiszedéssel még nem próbálkozott, de igyekszik kicselezni, hogy felugorhasson:)

2013. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nehéz, de én imádom.

Sokat kell takarítani utána, mivel őfelségének nem jó a szénatartóból a széna, neki a szobámba kitett zacskóból kell.

Hosszú, tömött szőre van, amit hetente furminátorral kell fésülnöm, különben megfulladok a szőrtől.


Más nehézséget nem nagyon tudok mondani, max azt, hogy nagyon makacsak tudnak lenni! Van, amikor egyáltalán nem kell neki törődés, máskor meg egész nap simogatnom kell. Amikor ő nem akarja, akkor megette a fene, hogy én simogatni akarom.. :)

2013. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy én 3 naponta takarítom a wc-jét, én is fapelletet teszek bele. Az egész ketrecét nem muszáj takarítanod, én kb 4 hónapja takarítottam ki, mégsem büdös.

A kombinált oltást áprilisban adatjuk be, 2500 ft.

Ivartalanítás 5000 ft volt, bak nyuszim van.


Amúgy én ketrecet 2500 ft-ért vettem használtan, az égvilágon semmi baja nincs.

2013. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves első, csak azért, mert nem tetszett, hogy azt írtam, hogy 25 ezer az ivartalanítása a lány nyusziknak, azért még nem kellett volna töröltetni a válaszomat!


Amúgy meg, azt írtam még, hogy a kezdeti összeg nekünk 30 ezer volt, és általánosságban havi 10 ezerbe kerül a nyúl.

2013. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!