Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak fogmedri tálygoja...

A nyuszimnak fogmedri tálygoja van, van remény hogy jobban lesz?

Figyelt kérdés
maximum 5 hete tapintható a dudor a jobb szeme alatt 2hete és 1hete voltam dokinál de csak antibiotikumot írt fel neki mert nem tudta hogy az tályog, bár énsem tudom biztosra de nagy rá ez esély, és ennek kb mennyie a lefutási ideje onnantól kezdve hogy tapintható a dudor de nem lett kezelve felnyitva stb .. akkor mennyi ideig él még a nyuszika :(

2013. jan. 25. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én a helyedben keresnék egy másik dokit, aki pl egzotikus állatokkal is foglalkozik, ők a nyulakhoz is jobban kunyítanak!
2013. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen tudom kerestem is, szegeden nekem a dr szőke istvánt ajánlották de bánatomra pont most beteg és nem tudom meddig nem fog még rendelni. a régihez meg nem akarom viszsvinni mert ha eddig nem jött rá h mibaja van akkor hogy is bízhatnám rá :( csak félek hogy kifutunk az időből és már nem lehet neki segíteni :'(
2013. jan. 25. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Vezér állatorvosi központ. (Szeged)
2013. jan. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Igen, van remény. Tavaly az én nyuszimnak is ilyen baja volt, egy hónapig jártuk az állatorvosokat, és az utolsó meggyógyította. Addig viszont úgy elfertőződött, hogy már enni se tudott. Ráadásul pont akkor ellett 6 pici nyuszit. De akkor már az orvos valamennyire meggyógyította. Az első állatorvos akihez mentünk el akarta altatni. Most boldogan vittem a már meggyógyult nyuszimat az orra alá dörgölni, hogy "nesze neked, még él!" :)


Szóval van remény. Amúgy enni tud?

2013. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
most nagyon megnyugtattál köszönöm :) igen tud enni nagyon haspárti :DD kukorica is van a kajába amit kap és azt is megeszi, az étvágya meg a kedve az még töretlen csak a duccanat a pofiján nőtt meg :(
2013. jan. 26. 15:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! A mi nyuszinknak is ez a baja, csak neki bal oldalon, lenti foga tályogos. Elég nagy kemény gumója van sajnos. Én csütörtökön vittem el állatorvoshoz, nem adott neki antibiot., se nem vágta föl, hanem írt neki egyféle jódos kenőcsöt. Azzal kell kennem naponta egyszer. Kedden kell visszavinnem. Még egyelőre nincs változás. Enni eszik. Nekünk amúgy is sok problémánk van a fogaival, mert túlnőnek neki, havonta vágatni kell, egyszer már csiszolták a hátsókat is. Szurkolok nektek, írd meg, hogy mi újság a nyuszkóval, majd kedd után én is megírom, hogy velünk mi volt a dokinál.
2013. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
egyébként tudom hogy van a vezér is szegeden de beszéltem egy doktornővel aki ott dolgozott csak most szülési szabin van és ő ajánlotta a szőke istvánt aki egzotikus állatokkal is foglalkozik, a doktornő jártasabb nyuszitéren a többiek gondolom annyira nem ha nem őket ajánlotta nekem de azért köszi :)
2013. jan. 26. 15:32
 8/12 A kérdező kommentje:
szia most láttam hogy írtál.. most voltam a dokinál és azt mondta h szinte már menthetetlen de ahogy elötted írták az ő nyuszija már enni se tudott és ugyis meggyógyult így hétfőn viszem vissza hogy mintátvegyenek és megnézze és megröntgenezze de csak annyit mondott hogy csodák vannak, hamarabb kellett volna ezt elkezdeni kezelni :'(
2013. jan. 31. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! 6-os vok. Kedden orvos, antibiotikum. Kenjük tovább a kenőccsel, puhul a tályog, menjünk vissza pénteken, akkor megnyitja. Nem vártam péntekig, csüt.ön elvittem, mert már nem evett, csak feküdt egész nap. Megnyitotta neki. Kapott antibiotikumot. Ma pénteken visszavittem, mert nem lett jobban, az egész nyaka bedagadt. Megint megnyitotta, antibiotikum, fájdalomcsill.tó, gyulladásgátló. Hétfőn kell visszavinnem, ha nem változik a helyzet. Már kész vagyok, annyira sajnálom. :,( :,( Szorítok a Te nyuszidnak is, gyógyuljanak meg!!!!
2013. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

és mióta van neki tályogja mert teis mondod hogy nem evett a nyuszid de az enyém még mindig olyan kis falánk 3-4 hete van tályogja de a doki meg azt mondta h ha már a csontot beolvasztotta nem lehet mit tenni.. így nem tudom hogy most én vagyok ilyen szerencsés hogy ennyire küzd ellene vagy h nem nagyon súlyos a fertőzés vagy csak még nem ért appa a stádiumba hogy netudjon enni a tályog miatt :/

köszönöm és énis szorítok te nyuszatodnak annyira kellene most valami Isteni segítség az összes beteg nyuszikának olyan kis ártatlan lények miért ők szenvednek :(

2013. febr. 1. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!