Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szobatiszta törpenyuszi, hogyan?

Szobatiszta törpenyuszi, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kis segítség kéne. Pár napja van nálam 1 nyuszi, most próbálom szobatisztaságra nevelni. Az már oké, h csak a wc-jébe pisil, de bogyózni még mindenhova.Sok helyen olvastam, h be kell tenni a bogyókat a wc-jébe és ecettel kell ott feltörölni és akkor oda nem fog. Hát, ezt a nyuszit cseppet sem zavarja az ecet... Valakinek vmi más ötlete?

Meg a másik, h néha a wc-be vonul vissza pihizni és nem értem miért. Azt is olvastam, h ne legyen mindenhol forgács, m akkor mindenhova piszkít (mondjuk így is), szóval csak a wc-ben van, meg emiatt tettem a házikójába, de mégse oda megy be. Miért lehet ez? Előre is köszi!



2013. jan. 27. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Forgács helyett használja fapelletet!

Pakolgasd a bogyóit szépen a wc-jébe, az enyém 1 hét alatt lett szobatiszta.

Mennyi idős a nyuszi?

2013. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, azt fogok majd, csak a forgácsot ajándékba adták a ketrechez, akkor már gondoltam elhasználom... 2,5 hónapos.
2013. jan. 27. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor még nem ivarérett :)

Pár nap még és megtanulja, csak kitartóan pakolgasd a bogyóit a wc-jébe. Olyankor berakhatod őt is a ketrecbe, hogy lássa, mit csinálsz. Ha beraktad, engedd vissza nyugodtan.

Viszont kb. 1-1,5 hónap és ivarérett lesz, onnantól kezdődhet minden az elejéről :S Nálunk így volt (nőstény nyuszi) és csak az ivartalanítás segített, amit 6-8 hónapos kor körül lehet megcsináltatni.

2013. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ó, hát akkor még nagyon kicsi. A legtöbb nyuszónál amúgy sem 100%-os a szobatisztaság, mert néha elhagynak egyet-kettőt. Hát, illetve a miénk nem lehet kint estére, mert az éj leple alatt szőnyegbombázást hajt végre. De csak akkor, nappal nem.
2013. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat, kitartó leszek :) Remélem nem Ő a makacsabb :D Amúgy kisfiú :)
2013. jan. 27. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! A mi nyuszink sosem használta a házikóját belülről, de a tetején imádott aludni. A ketrecen belül szórja a bogyikat szanaszét? Mert azt sosem fogod elérni, hogy a ketin belül csak a wcjébe bogyizzon. De azért pakold a bogyókat a wcjébe. A mienk csak ivartalanítás után egy hónappal szokott le a szobai jelölgetéstől, és még nem volt ivarérett mikor hozzánk került, de már jelölgetett. Főleg a fotel, ágy, ülőgarni volt tőle veszélyben. Na meg ölbe venni sem lehetett, mert egyből lepisilt, lekakilt minket. Az ecet nálunk sem vált be. Úgyhogy 7-8 hónapos koráig türelem!!! Utána ivartalanítás! A mi nyuszink már nincs is ketrecben, csak a tálcája van meg, abban van a wc-je. A nyuszik szoktak a budiban pihizni. Már én is hallottam. A mienk pl. ha beteg volt, akkor oda feküdt be.
2013. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszi Neked is a segítséget! A házikójának Ő is inkább a tetején szeret lenni, de azért be is megy néha. A ketrecen belül bogyózik össze-vissza, a lakásban szerencsére csak elvétve pár bogyó :) Ha ez így marad, végülis az sem vészes...
2013. jan. 27. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugri is 2 lépésben tanulta meg a dolgot. Nyuszi fejjel egyáltalán nem logikus, hogy mind a két WC-nek ugyanott van a helye... :)
2013. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!