Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az öcsémnek van egy hörcsöge,...

Az öcsémnek van egy hörcsöge, ami nem néz ki valami jól mostanában. Alig eszik és még éjszaka is alszik. Nagyon lefogyott és a háta furán kipúposodik. A közelben nincs állatorvos, akihez hörcsögöt vihetnénk. Tudnátok segíteni mi baja lehet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanez van az én hörcsögömmel is és én tudok segíteni hogy hogyan gondozza a hörcsögét!

Az enyém is így éli túl és nem hal meg, legalábbis javult az állapota amióta így gondozom, 1 hete tart nála a betegség!

Ha ezekhez a dolgokhoz amiket felsoroltál még megy a hasa is, akkor ugyanaz a baja mint az enyémnek.


Így mentheti meg az életét:


- Előszöris vigye el egy állatorvoshoz és adjon be neki az állatorvos antibiotikumot valamint B-vitamint.


- A hörcsögöt egyfolytában itatni kell, hogy ne száradjon ki. Vizet kell cseppenteni a szájába kb. napi 3-4-szer mindenképp!!! Ez életmentő lehet a számára, mert így nem fog kiszáradni!


- Ha megy a hasa akkor vegyen a gyógyszertárban normaflore-t. Ez a neve a gyógyszernek, nem kell hozzá recept, kb. 1000 Ft-ba kerül és 1 hétre elég a hörinek,így ossza be. Cseppenteni kell a kajájára ebből a gyógyszerből.


- Legyen előtte reszelt kaja, alma, keksz lereszelve valamint sárgarépa is. Ha nem eszik a höri, akkor meg kell őt kínálni, a szája elé tenni mindig a kaját és megpróbálni etetni! Mandarin, paradicsom, főtt rizs, párolt sárgarépa, háztartási keksz ha megy a hasa akkor ezeket adni! Salátát és uborkát és olajos magvakat tilos adni ha megy a hasa!


Én minden nap főzök neki rizst, puhára főzöm és sárgarépát is párolok. Minden kajájára cseppentek a normaflore-ból és napi 3-4-szer vizet cseppentek a szájába. Ha valami sérülése van, sebe van, arra pedig kenőcset kell venni neki, erre jó a Pimafucort krém, amit szerintem recepttel lehet kiváltani és napi 2-szer bekenni a sebét vékonyan.


- Figyelni kell, hogy melegben legyen a höri és most még jobban kell figyelni arra, hogy tiszta helyen legyen, ha fosik azt minden nap azonnal eltávolítani körülötte, fontos a tisztaság!


Nagyjából ez a lényeg! Remélem, megfogadjátok a tanácsomat és időben gondoskodni róla, mert nagyon hamar el tud pusztulni egy ilyen kisállat, ha hagyjuk kiszáradni és nem ápoljuk!


Én így mentettem meg most a hörimet, hogy ezeket teszem, így gyógyítom! És jobban van!!

2013. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!