Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár kérdés aranyhörcsög...

Pár kérdés aranyhörcsög fiakal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mikor lehet elválasztani a kicsi hörcsögököt az anyuktol,hányhetes korukban lehet hozzuk nyulni,mikor nyilik ki a szemük,és még egy kérdés hogy lettek a kicsik sötétt barnák feketék nem tudom eldönteni amugy az apjuk világos szürke piros szemű az anyuk meg krémszin Vagy kivilágosodnak?

2013. febr. 2. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. 4 hetesen kell elválasztani az anyjuktól. De már 3 hetes korban is el lehet választani őket, ha már úgy látod hogy az anyjuk nem akarja őket igazán szoptatni, vagy már verekedősek, abban az esetben 3 hetesen elválaszthatod őket. De ha nem verekednek és az anyjuk is szívesen szoptatja még őket, akkor 4 hetes korukban válaszd el őket.


Kb. 3 hetes korukban már hozzájuk lehet nyúlni. Korábban ne nagyon. 2 hetes korukig semmiképp se!


A bundácskájuk színe világosodni fog, ez teljesen biztos.

2013. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 10-től 15 éves koromig rengeteg hörcsögöm volt,hihetetlen mód szaporodtak,én tudatlanságból és kíváncsiságból megfogtam már pár nap után is,amikor kis rózsaszín "bőregerek" voltak,de az 5 év alatt soha nem forult elő olyan,hogy emiatt az anyahöri nem törődött volna velük.Elválasztani meg akkor lehet,ha már látod,hogy a kölykök is eszik a magokat.
2013. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok:

Igen az mindenképp fontos, hogy a kishörcsögök már önállóan tudjanak enni mindent, a magokat is. Ezt mindenképp figyelembe kell venni!


Hozzányúlni pedig 2-3 hetes korukig semmiképp nem szabad, mert ha az anyahörcsög nem érzi biztonságban a piciket, akkor meg is eheti őket! Én 3 hetes korukig nem nyúltam hozzájuk.

Valamint nem szabad túl gyakran figyelgetni se őket még a legelején, mert ezt megérzi az anyahörcsög és stresszes lesz, félti majd a picinyeit így megtámadhatja őket.


Sok állati eredetű kaját kell adni az anyahörinek, és rengeteg lédús gyümölcsöt és zöldséget, most még többet, mint általában. Sajtot, túrót, tejfölt, sült vagy főtt natúr csirkehusit.

2013. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!