Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsögnek hasmenésre...

Aranyhörcsögnek hasmenésre milyen gyógyszert lehet még adni a Normaflore-hoz hogy hatásosabb legyen?

Figyelt kérdés

Már másfél hete hasmenése van az egyik aranyhörimnek. Voltunk orvosnál és akkor kapott antibiotikumot és B-vitamint. És az orvos tanácsára vettem neki normaflore-t. Úgy tűnik hogy ez használ, mert a széklete már sokat javult, persze nem teljesen, de sokat változott. Kajákat is olyanokat kap amit ilyenkor kell. És mindig csepegtetek a szájába vizet is, kb. napi 4-szer hogy ne száradjon ki.

Hogy tudnék még neki segíteni, hogy teljesen rendbe jöjjön, mit lehet még adni neki ami segítene jobban rajta? Van rá esély egyáltalán?


Csak hozzáértők, tapasztaltak válaszát várom, amit előre is köszönök!


2013. febr. 5. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb állatnál székletprobléma esetén az árpa segíteni szokott,magas a rosttartalma.Nagyon jó az étrendi hatása.

Megpróbálhatsz adni neki egy csepp élőflórás joghurtot ez is probiutikum.Én gyümölcsöst szoktam adni a csiniknek.

Állatgyógyászati készítmény,probiutikum:Laktipherm,Agroferm ezek bélflóra regenerálók,hasznos bélbaktériumokkal.

2013. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Höriben annyira nem vagyok otthon, de általános rágcsálós trükk hasmenésre a tápváltás. Próbáld meg a Verselle Laga Hamster Complete tápját. A Complete az a tápjuk amit az állatorvosok javasolnak, és ha nem adsz mellé semmi kiegészítést, akkor se lesz baja, mert elég fehérjét, és vitamint tartalmaz. Az új tápokat fokozatosan szoktuk bevezetni, mert a bélflórára hatással van, de ha túl sok a rossz baci, a drasztikus váltás jó is lehet. Főleg úgy, hogy ez a legegészségesebb kaja, ami kapható.


Illetve az orvosváltással is próbálkozhatsz, ha az előző nem egy vérprofi egzotikus doki volt... Nekik rááll a szemük a hörikre, ismerik a tipikus bacijaikat, meg azoknak az ellenszerét...

2013. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ma reggel óta nagyon puffadt és kemény lett a hasa.

Ez most akkor rosszat jelent? :((((

Mit tegyek ez ellen?

2013. febr. 7. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!