Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szelídítsem meg a vadászg...

Hogy szelídítsem meg a vadászgörényem?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt hoztam haza egy 4 hónapos kislány vadászgörényt. Az a baj,hogy nagyon harap. Tegnap este pl. belógott a ketrecébe az övem,elkapta és 5 percen keresztül tépte,szaggatta,és lógott rajta..közbe ugrált..de látszott rajta,hogy ez nem játék:S:S

írjatok:) előre is köszi:)


2009. szept. 5. 06:47
 1/8 A kérdező kommentje:
ja,és még annyit hozzátennék,hogy előtte volt már vadászgörényem.de vele semmi ilyen probléma nem volt.
2009. szept. 5. 06:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt még egy másik kérdezőnek írtam, akinek a deguival volt hasonló problémája, bemásolom neked:

Nekem mondjuk nyuszim van, de sztem hasonló eset, mert mikor megkaptam, még elég bizalmatlan volt és félős, ha hozzá akartam nyúlni elugrott, meg elszaladt. Aztán végül sok-sok finomsággal sikerült megszelidítenem, úgy, h mindig amikor benyúltam hozzá, volt vmi kis fincsi falatka a kezemben és így vhogy megtanulta, h ha közeledek felé, az jót jelent, mert jön a hami és most már ahogy meglát, magától odajön, ha szabadon van. Olyan ari lett, nem is gondoltam, h ettől így megszelidül majd, sztem próbáld ki te is!:)

2009. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippet:P
2009. szept. 6. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
nyomj a kezedre tejszínhabot,a másikkal meg simogasd...de csak kevés habotttttt!!!!!nekem így sikerült:)
2009. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hmmm köszi:)
2009. szept. 9. 20:26
 6/8 anonim válasza:

Ismerős a helyzet. Én egy albinó, ivarérett nőstényt fogadtam örökbe.Már a hazafelé úton, amikor a hordozóketrecét kitisztítottam, úgy beléharapott, hogy az éjjeli ügyeleten kötöttem ki...szóval hidd el tudom miről beszélsz. A nyúl kicsit másfajta állat (volt már nyulam is, tudom).

Itt nem mész semmire se tejszínhabbal. Ez türelemjáték, és az időnek van nagy jelentősége. Beszereztem egy vastag, kerti bőrkesztyűt, és azzal fogom meg. Eleinte úgy megharapta a kesztyűt, hogy begörcsölt az állkapcsa (gyilkos harapással, egyértelműen nem játék volt), de pár hét elteltével megszokta, hogy a kesztyű barátságos idegen dolog, és csak simit és kaját kap, meg tiszta új almot.

Sok, sok türelem és szeretet az ami egyedül segít. Már elmúlt másfél év, de még mindig csak kesztyűvel merem megfogni, DE pl. nagy haladás, hogy a fiúgörivel 8 hónapja együtt vannak, egy ketrecben és imádják egymást. (ez is hosszú összeszoktatás eredménye, eleinte ugyanis őt is el akarta pusztítani!).

Ne csüggedj, van remény. Hajrá!

2010. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 hónapos??atya úristen !!!!

egy görényt miniomum 7-8 hónapnak megkell lenije.

egy normális görény 5 hónapig szopik.

2010. aug. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idősen vettem magamhoz egy görényt akire nem tartott igény a gazdája...Ő is rettenetesen harapott én úgy szelidítettem meg,hogy mindennap kiengedtem rengeteget "próbáltam" játszani vele eleinte én is csak kesztyűvel aztán erről letettem amikor neked akar ugrani a tarkóján lévő bőrt fog meg és várd meg amíg ásít ez náluk a megadást jelképezi. És a legjobb még ha teszel rá egy hámot és sétáltok egy nagyot csodákra lehet képes hihetetlenül megnyugszik a szabadban és úgy könnyebben szelidíted:)Remélem tudtam valamit segíteni az én görényemnél bevált
2011. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!