Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek két kisegér...

Szerintetek két kisegér javítana az általános közérzetemen?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok sokat dolgozom unalmas munkát és egyedül élek...jó lenne ha tartanék futóegérkéket?előnyöket írnátok:)?
2013. febr. 7. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A futóegereket nem ismerem.

Sajnos nem írtad, hogy van-e lehetőséged esetleg nagyobbacska állatot tartani.

Ha igen akkor mit szólnál egy cicához, vagy egy kicsi szobakutyushoz? Ezek örülnének Neked amikor hazaérsz, sokkal közvetlenebb lehetne a kapcsolatod a kis kedvenceddel.

De ez csak egy ötlet.

24/f

2013. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyesmit nem tarthatok,albiban vagyok.3 műszakban dolgozom,az egerekért nem kéne aggódnom,h mi van velük itthon egyedül,nem rongálnának semmit meg.
2013. febr. 7. 19:16
 3/13 anonim ***** válasza:

esetleg egy hörin nem gondolkoztál? ő azért kicsit nagyobb és pamacsosabb, mint egy egérke :) én is 21 éves lány vagyok és totál imádom a kis pamacsos bundájú hörikémet :) egy egér meg eléggé...pici és soványka és nincs pamacsos érzete ahogy megfogod, ezért nekem szóba se jöhet :) és persze a höri éjjel aktív, nappal alszik és csak egyedül lehet tartani (aminek ő csak örülni tud :)).


ettől függetlenül akár egérkéd is lehet. igazából ha egyedül élsz és sokat dolgozol, akkor bármilyen állat képes lesz feldobni a napod :) csak arra figyelj, hogy ne fiú-lány összeállításban legyenek azok az egerek, különben 1-2 hetente születnek majd a picikék :)

2013. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Két fekete kislányt akarok venni.igazából a hörcsögről azt hallottam nem túl kedves kisállat meg félek unatkozna egyedül és agresszív lenne esetleg ha kettőt vennék összeverekednének.ez igaz?
2013. febr. 7. 19:36
 5/13 anonim ***** válasza:

igen a hörikből csak egyet szabad tartani különben halálig tartó csatát vívnak és többnyire mind a ketten elpusztulnak közben vagy utána...


nem uncsizna egyedül :) enyém is egyedül van :) a fő, hogy tágas ketrece legyen legalább egy alsó és egy felső szinttel, vegyes, hörcsögnek való étrendje, kis faháza és egy hörcsögkereke :)

ha otthon vagy este és ő épp kijön, akkor még játszani is tudsz vele. enyém pl szereti az "itt a höri hol a hörit" és bújócskázni is szoktunk :) meg tanítom egyszerűbb trükkökre :)


az, hogy mennyire barátságos attól függ, hogy piciként hogyan kezelték. ha olyan üzletbe mész, ahol ki van írva, hogy ne nyúlj be hozzájuk és az eladó se engedi meg még felügyelettel sem, akkor onnan menj is ki. vásárlásnál fontos, hogy benyúlhass és megfigyelhesd a reakciókat.

szóval benyúlsz és ha esetleg megharap, vagy megpróbál megharapni, akkor az a höri felejtős mert később csak nagyon sok törődéssel és odafigyeléssel lesz barátságos.

de ha benyúlsz és megszaglássza a kezed illetve hagyja, hogy megsimizd esetleg kivedd, akkor megveheted :) ha kicsit bizalmatlan és elfut előled, az is nevelhető még :) de igazából türelemmel bármelyikből lehet jó társ.

de a jobb helyeken foglalkoznak annyit az állatokkal, hogy az agresszív egyedeket hüllőkajának kiválogatják és a megmaradt példányokhoz is napi többször benyúlnak, megfogják őket. ezzel fenntartható a bizalom ember és hörcsög között.


mondjuk egereket se árt tesztelni vásárlás előtt a boltban :)


de az tény, hogy a hörik elég maguknak való állatok :) nem igénylik a napi több órás foglalkozást.

az pedig, hogy a későbbiekben mennyire lesz kedves csak és kizárólag a gazdától függ :) az enyém egy imádni való pamacsos hörbi és ő ezt biza tudja is magáról...képes bevetni a "cuki vagyok" trükköt ha el akar valamit érni :D hallgat a nevére, tudja ha valahova oda mutatok, akkor oda kell mennie, eddig egyszer harapott meg az én hibámból, mert kint elaludt az almája mellett én meg gondoltam kicserélem az almát, meglöktem véletlenül ő pedig ilyedtében odakapott :) utána napokig puncsolt és nyalogatta az ujjam :)


de igazából teljesen mindegy melyiket veszed, kb ugyanaz kell nekik :) az egér is mindenevő, ahogy a hörcsög. neki is kell az állati fehérje a magok, gyümölcsök és zöldségek mellett is. a forgács is ugyanaz és a ketrec is. egyedül a kerék amiben eltérés van, az egereknek zárt kerék kell mert beakadhat a farkuk a rácsosba és akk eltörik.


az egerek közül normál egeret érdemes tartani. vannak ugye a táncoló egerek. azok jó ha 1 évet élnek...a normális egér egér azért 2-3 évig is él. és persze a normális egerek pamacsosabbak és kevésbé csontosak :D de szerintem te is ilyen egeret néztél ki :)

hörik közül pedig az aranyhörcsögöt javaslom. nem ritka közülük a 6 éves példány sem. ők a nagyobbak, köztük van hosszú szőrű is és ők sokkal pamacsosabbak :D

2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tarts fehér egeret! mi nemrég vettünk 3at és nagyon jó! aranyosak és viccesek, és sokat lehet rajtuk nevetni. puha a bundájuk és jó őket simogatni. előnyük, hogy könnyen gondozhatók, és ha többet tartasz jól ellesznek napközben.


de az jobb lenne ha macskát tartanál! a cicadorombolás enyhíti a stresszt, és ha játszasz a cicával, az megnevettet.


kutya is jó lehet, vagy valami kismadár, pl. papagáj. Barátnőm papagája megtanulta azt mondani hogy "Szeretlek" folyton ezt ismételgeti, nagyon aranyos.


ha már szeretnél nem egyedül lenni, cicákat javaslok! vagy ha mindenáron egér kell, tarts japán táncoló egeret vagy fehéregeret.

2013. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ééés, megosztom veled az összes (igazából az egyetlen) egeres tapasztalatom :D


ismerősnek voltak táncoló egerei. kicsit csontosak, nem dús bundásak de aranyosak :) megfogni is meg tudtam őket, bár náluk kb csak úgy voltak...nem voltam értük oda :D


és ha egeres élménynek számít a patkányom...akkor volt egy patkányom is :D szerettem nagyon, sokat lehetett vele játszani :) kapucni lakó volt :) pelyhes bundás albínó nőstény volt az én kis Hópamacsom :) nála egy kifőzött csirke combcsont eltűnt 1 nap alatt. kapott kifőzött csirke alsócombot is husival az azért tartott két napig neki, mert első napon megette a husit második napon a csontot :D


az egereknek, hörcsögöknek, patkányoknak kell adni főtt husit, túrót, tejfölt, sajtot, natúr joghurtot, liszt kukacot, csontit, tubifexet, földigilisztát, főtt belsőségeket, főtt csontot, főtt tojást akár héjastul...stbstb szóval állati fehérjét.

magkeveréket az adott fajtának valót kell venni elvileg. hát nálam ez úgy néz ki, hogy van egy alap hörcsög keverékem. ezt egészítem ki: unokatesóméktól hozok mindig tritikálét illetve veszek ezek közül havonta 1-2 dolgot: napraforgó magot, tengeri malac keveréket, csincsilla keveréket, kiegészítő eleségeket (vitaminos rudak, vitamin készítmények, jutalom falatok, szárított cékla, tökmag...ilyesmi a kiegészítő eleségek között találod az ilyesmiket a kereskedésekben), zöldségeket, gyümölcsöket. a széna pedig alap felszerelés.

és gyakran elmegyek a helyi táposhoz magokért :)

ja és persze nálam vannak nasik is: saját csoki kocka (1-2 havonta cserélem. ebből heti 1szer de max 2szer kap egy falatnyit (figyelem a falatot nehogy túl nagy falatot kapjon be :)) de nem fogy el ez idő alatt az egy kocka csoki. van ét és tej kockája is. de inkább az étből szokott kapni 1-1 falatot, a tejből ritkábban) és saját müzli szelet (kizárólag cukormentes müzlit kap) változatos ízekben természetesen. ezekből nem ehet sokat mert tönkre tenné a fogát, ha gyakran kapna ilyesmit meg persze hízlal is az édesség :)

a fogkoptatásról száraz kenyér gondoskodik. a bolti koptatókat nem fogadta el, pedig még a szépiát is megpróbáltam :)

én adok vízbe cseppentős vitamin cseppet is néha.

alomnak kizárólag forgácsot használok. vásárlás előtt alaposan megvizsgálom, hogy mennyire poros. a zacsit forgatom, méregetem és azt a csomagot veszem meg amiben a legnagyobbak a forgács darabok és a legkevesebb a por.


az egereket/patkányokat/hörcsögöket kb azonos étrenden és kb azonos módon kell tartani (mondjuk a patkányokkal többet kell foglalkozni, mint egy hörivel). mind a hárman mindenevő rágcsálók.

sokan nem tartják normális étrenden az egerüket/hörcsögüket/patkányukat és csak egyféle magkeverékkel etetik élete végéig aztán csodálkoznak rajta, hogy két évnél nem él tovább az a szerencsétlen. és ezt persze annak tudják be, hogy véleményük szerint eddig kell élnie annak a szerencsétlen állatnak. ezért szoktam pofánröhögni azokat, akik szerint a hörcsög max két évig él...


azt egyébként elismerem, hogy az én hörcsögöm tényleg mindent megkap amit egy hörcsög csak kérhet :) de szerintem ez a normális :)

2013. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,sok értékes infót kaptam:)
2013. febr. 7. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A mongol futóegerek nagyon barátságos, okos, kedves kisállatok. Nagyon kíváncsiak, idegedhez is simán odamennek. Fűevők, így nem büdik. Belőlük viszont több kell, mert hatalmas társadalmiéletet élnek. Az összeszoktatásuk különösen macerás, mert védik az otthonukat, és a családjukat. Szóval egynemű rokonokat vigyél haza.

Kb akkorák mint az aranyhörik.

Albérletbe inkább a höri, vagy a mongi való. A többi egérrel nehezebb költözni a szaguk miatt...

2013. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
az egér szerintem semmit sem javítana a közérzeteden. a höri viszont igen, sokkal bensőségesebb viszonyt tudsz vele kialakítani egy aranyhörivel. :)
2013. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!