Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szelíditsem meg deguim?

Hogy szelíditsem meg deguim?

Figyelt kérdés
Két 1 éves nőstény degum van és sehogysem tudom őket megszelidíteni! Az öcsém teljesen megvadította őket és még az első nap mikor 1 hónaposan megkaptam őket leszakította az egyiknek a farkát:S Azóta elég vadak! Segítsetek!
2009. szept. 5. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Bátyámnak volt elég sok (asszem 6) de őket a kezükbe vehetted ott mászkáltak.


Szóval igazából nem tudom sokat kellene velük foglalkoznod, kezedbe venni meg hasonlók. Aztán megszelidülnek.

2009. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Remélem jól pofánvágtad az öcsédet :) komolyra fordítva a szót, próbáld meg kivenni őket, simogatás, becézgetés meg hasonlók , adjál nekük a kedvenc ételükből, az elején ne eröltesd ha nagyon félnek, ha kicsit megbátorodnak akkor mégtöbbször kiveheted őket.
2009. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 5. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk nyuszim van, de sztem hasonló eset, mert mikor megkaptam, még elég bizalmatlan volt és félős, ha hozzá akartam nyúlni elugrott, meg elszaladt. Aztán végül sok-sok finomsággal sikerült megszelidítenem, úgy, h mindig amikor benyúltam hozzá, volt vmi kis fincsi falatka a kezemben és így vhogy megtanulta, h ha közeledek felé, az jót jelent, mert jön a hami és most már ahogy meglát, magától odajön, ha szabadon van. Olyan ari lett, nem is gondoltam, h ettől így megszelidül majd, sztem próbáld ki te is!:)
2009. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mostmár egész jó amikor kiveszem mert eltekereg a nyakamban de a megfogás nagyon nehéz!
2009. okt. 1. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Tedd oly helyre pl asztalra ahol nem tud elszaladni és ott szoktasd a kezedhez.
2010. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
:D jó lenne az asztal :P csak nekem onan leugranak hiába magas:D de viszont adj próbáld azt, hogy : rakj a kezedbe valami finomságot és ha odamennek megenni akkor jó a dolog de ha megfogják a kaját és elszaladnak a kezedböl az se baj.. próbáld addig csinálni ezt amíg nem maradnak a kezednél és ott meg nem eszik. ha már megeszik és nem félnek lassan nyúlj alájuk de óvatosan. Ha elakarnak menni ne fogd meg őket mint egy elmebeteg, hagyd ott őket. másnap próbáld újra. Ha már berakod a kezed egy idő után hidd el rohanni fognak oda:D legalábbis nekem rohannak:D Remélem érthetően írtam le:P
2010. máj. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!