Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 hete van tengeri malacom,...

3 hete van tengeri malacom, fiatal. Beszélek hozzá mindennap kézbol is etetem, de még mindig fél tolem. Lehetetlen kivenni mert elszalad. Vagy ez még normális? Hogy szelíditsem meg?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden egyes tengerimalac külön kis egyéniség. Vannak bátrabbak, és félősebbek, ugyanúgy mint az emberek között is. Valami finomsággal viszont csodákat lehet elérni. Sokan mondják, hogy nem szabad, és hízlal, de én jutalomfalatként nyúltápot szoktam nekik adni, naponta 6-7 szemet, és azért bármire képesek, annyira szeretik. Ülj le a kalitka elé, maradj csendben, és rakj az öledbe egy uborkát, vagy valami olyat, amit nagyon szeret. Aztán várj türelemmel, és szerintem ki fog ugrani rád :) Amúgy van egy nagyon jó tengerimalacos oldal, ha gondolod itt nézz szét, sokminden le van írva, és jól össze van foglalva: www.gemon.ro :)
2013. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most már lassan teljesen szelídnek kellene lenni, akkor is, ha vadócabb az átlagosnál.

Simogatni sem hagyja magát?


Egy másik malacnak biztos örülne.

2013. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én malacaim majdnem 1 évesek,az egyiket kész tortúra kivenni,elrohan mindig,a másikat könnyebb,de nincs oda ő se a simogatásért...Mondhatni nem igazán szelidek. Akkor bátrak,ha a földön elengedem őket,de mihelyt meg akarom fogni,menekülnek. ÉS ölben se szeretnek lenni.
2013. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Simogatni sokszor hagyja magát, csak felemelni nem.
2013. febr. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!