Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális h a tengeri malcom...

Normális h a tengeri malcom napi több mint 6 deci vizet megiszik?

Figyelt kérdés
2,5 decis tatója van,ezt naponta 3 szor cserélem. Ha nincs benn már viz nyalogatja,és nyüsszög h nincs benne
2009. nov. 18. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
jaj de aranyos lehet:) hát így hallásra elég soknak tűnik, bár nem értek hozzá. az én malackám egész életében nem volt hajlandó egy deci vizet sem meginni :D
2009. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem minden víz kerül be a malacba :), jó részét kipancsolja az alomba. Nyugodtan adj neki, amennyit csak kíván, mi sem vagyunk egyformák, van aki beéri napi 1 literrel, másoknak a 3 liter sem elég. Úgy látszik, ő ilyen "iszákos". Ha más, betegségre utaló jelet nem mutat, nyugodt lehetsz. Azért, ha kicsit növeled a táplálékában a friss zölség és gyümölcs arányát, biztosan kevesebbet fog inni. Javaslom, hogy a tálka helyett vegyél neki itató palackot (fél literes), több is fér bele egyszerre és nem is pancsolja ki, jobban tudod mérni a valós fogyasztását.
2009. nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 kicsit soknak tűnik!

Adsz neki elég zöldséget?

A másik lehetőség, nézd meg, hogy az itató alatt nincs-e telejesen átázva az alom. Lehet, hogy elcsöpög az itatóból a víz? Arra figyelj, hogy mindig tele töltsd az itatót, mert akkor üzemel jól.

Nekem 5 malackám van, és nekem sem isznak egyformán, hozzáteszem, akik közelebb vannak a radiátorhoz, többet isznak.

2009. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még nyáron is rengeteget megiszik,pedig akkor kap egy csomó füvet,meg zöldságet. Télen persze egy kcsit kevesebb a zöldség. És én ugy látom h nem vizes az itató alatta az alom
2009. dec. 8. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Azaz igazság, hogy amelyik malacok nálam sokat isznak, azok ugye többet is pisilnek. Milyen gyakran cserélsz alatta almot?
2009. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hetente 2x szoktam
2009. dec. 9. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam 1 ketrecben van csak 1 malac, ő mondjuk pont nem a sokat ivók közé tartozik, de két hetente kell takarítanom, úgy, hogy a szennyezetteb forgácsrészeket kiszedem. Hozzá teszem 100x50-es ketrecről van szó.

Nem hiszem, hogy nagy gond lenne, bár orvosi szemmel nem tudok erről nyilatkozni.

Amelyik 2 mali nálam sokat iszik, nekik is elég a 2,5 dl-es itatóval naponta.

2009. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!