Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretik a patkányokat?

Miért nem szeretik a patkányokat?

Figyelt kérdés
Nálunk kiskorom óta vannak és imádom őket. Nem értem a nagy többség miért gyűlöli őket zsigerből. Értem én hogy piszkos, meg a csatornában élőkre gondolnak rögtön, de fogalmuk sincs az egészről, amikor kijelentik, hogy "fúj milyen gusztustalan" meg hasonlók. Ennyire buták az emberek?

2013. febr. 14. 00:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
az emberiség majdnem kihalt, hála nekik
2013. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
Alapjába véve nekem sincs (lenne) semmi bajom velük. Viszont rengeteg vírust, baktériumot és egyéb dolgokat hordoznak és hagynak ott amerre jártak ürülék és vizelet formájában. Ugye pl. hadd ne kelljen beszélnem a pestisről. Ha bár ma már tudják kezelni antibiotikummal, de még most is könnyen halálos lehet.
2013. febr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Sok ember még az egerektől is fél. Vagy a pókoktól. Ez ilyen. Az én szemszögekből igazából oktalan félelem, de megértem, ha valaki nem tud ellene tenni.


Ha a kártékonyságot és veszélyességet nézem, akkor sokkal jobb jelölt az utálatra az ember... Azzal együtt, hogy egyedszinten igen remek példányok is előfordulnak.

De ha véletlenszerűen kapnám, inkább tartanék patkányt, mint embert.

2013. febr. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

Mint ha kutya tartana bolhát...

Úgy vagyunk mi emberek a patkányokkal.

Eleve rágcsálót nem tartanék, de akkor már közülük is mondjuk hörcsög tengerimalac.

2013. febr. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek sose szeretik azt amit nem ismernek, és csak a rosszat hallják róla. Egész családom utálta a patkányokat, pont addig amíg én haza nem hoztam kettőt, majd lestek hogy "jaaaj milyen cukik".
2013. febr. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 intrepid ***** válasza:
100%
A szabadon élő patkányok károkozása: az élelmet összerágják, beszennyezik, megfertőzik. Az épületeket, elektromos vezetékeket olyan szinten képesek összefurkálni, hogy az a stabilitásukat veszélyezteti. Hihetetlen módon képesek elszaporodni, ha kedvező életkörülményeket találnak.
2013. febr. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

1-es, a patkány mióta bolha? (a pestis ugyanis a bolha okozta)

Válaszolva pedig: fogalmam sincs. Szerintem az összes állat tök cuki. Nevelgetem a konyhai egeret, meg az ezüstös pikkelykéket a vécében. Mindig kimentem a buta kis bogarakat, akik bele akarnak fulladni a teámba vagy valamilyen cukros italba. Vettem egy kis pipettát, amivel rácsöppentek a szárnyukra vizet, hogy ne ragadjon össze. Etetem a környék macskáit meg a kerti süniket. Esőben mindig leszedem a csigákat az útról, a rossz irányba tartókat meg megfordítom. Az üvegen vergődő legyeket is ki szoktam rakni. A buszon hülyének szoktak nézni. Ha lehetne bálnát tartani, akkor már rég lenne.

2013. febr. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező ez nem kérdés, hanem kérkedés azzal hogy te mekkora jófej vagy hogy szereted a patkányokat. Ráadásul butasággal vádlod az embereket, amikor pont te vagy tudatlan a témával kapcsolatban. Van oka az embereknek tartózkodni a patkányoktól. Persze, lehet hobbiállatként tartani, meg ha az ember nagy rendet tart maga körül akkor nem tudnak úgy elszaporodni a vadon élő rágcsálók, de erre nem volt mindig lehetőség.
2013. febr. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is cukik a patkányok, én azt hallottam róluk, hogy többet tisztálkodnak, mint a macskák. Azért terjesztenek betegségeket mert olyan helyeken élnek ahol kosz van, kukákban, csatornákban, de ezekről csak az emberek tehete
2013. febr. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
tehetnek. Én bírom az összes állatot, kivéve az embereket :)
2013. febr. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!