Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretik a patkányokat?

Miért nem szeretik a patkányokat?

Figyelt kérdés
Nálunk kiskorom óta vannak és imádom őket. Nem értem a nagy többség miért gyűlöli őket zsigerből. Értem én hogy piszkos, meg a csatornában élőkre gondolnak rögtön, de fogalmuk sincs az egészről, amikor kijelentik, hogy "fúj milyen gusztustalan" meg hasonlók. Ennyire buták az emberek?

2013. febr. 14. 00:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
És én ha beteg vagyok megfertőzhetem őt? Mármint a patimat.
2013. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

Történészek abban sem biztosak, hogy pestis tizedelte a népet a középkorban: a betegség túl gyorsan terjedt és túl gyorsan végzett is az emberekkel a pestishez képest. Valószínűleg sosem derül ki, hogy mi volt, de NEM 100%, hogy a pestis volt és AZ SEM 100%, hogy a patkányoknak és bolháiknak BÁRMI közük lett volna hozzá. Azt se felejtsük el, hogy a világ városainak csatornáiban még mindig sok a mocsok és a baci meg a vírus és szintén sok a patkány is, mégsem hullunk, mint a legyek. Ennek természetesen egyik oka, hogy jó az orvosi ellátás, a másik pedig az, hogy az alapvető higiéniás követelményeket betartjuk, úgymint fürdünk, a WC használata után azért (remélem) a legtöbb ember kezet mos, stb. Ezen felül a csatornázás is elég jó, a WC tartalma nem szivárog bele a vízbe és nem isszuk így meg. (Az egy dolog, hogy egy jó csatornarendszert már a középkorban is ki lehetett volna építeni - ha az ókori rómaiaknak sikerült, nem lehetett akkora ördöngösség a dolog.) Az egy dolog, hogy a középkor orvosai inkább a halál angyalai voltak, semmint orvosok - érdekes módon az idő tájt az arabok sokkal előrébb tartottak orvoslásban, mint Európa, pedig technikailag nem voltak fejeltebbek, csak használták az agyukat - és az olyan alapvető dolgokat, mint a fürdés kifejezetten károsnak vélték. Az éjjeli edény tartalma és a hentesek szemete az utcán landolt és ott rohadt, keveredve a lóhúggyal és lócitrommal, meg ki tudja még mivel, ugyanis az utakat takarítani nem dívott. És akkor jött egy járvány, amire az akkori orvosok mondhatni nem voltak felkészülve... mi meg a patkányokra kenünk mindent, mikor az emberek dagonyáztak a saját mocskukban aztán csodálkoztak, hogy jött egy betegség? Ja nem, az Isten bosszúja vagy a Sátán ármánykodása volt...


A másik: valóban a hajópatkány utazott az emberekkel és neki lehetett köze a pestishez (ha egyáltalán pestis volt), és a norvég patkány azzal, hogy kiszorította kisebb rokonát hozzájárulhatott (nem csekély mértékben) a pestis (ha az volt) megfékezéséhez.


Nyilván senkinek nem ajánlott, hogy egy utcai patkányt felkapjon és dédelgessen, az erőteljesen nem egészséges, de a ketrecben lakó, tenyésztett és háziasított társai kisebb veszélyt jelentenek az emberre nézve, mint az imádott kutya és macska, akik kijárnak az utcára és bármit összeszedhetnek, majd beengedjük őket a lakásba. Basszus, az nagyobb veszélyt jelent ránk nézve, ha a napos BKV-zás, pénzfogdosás, stb. után nem mosunk kezet!


Kicsit lépjünk már túl azon, hogy patkány=pestis és nem normális az, aki patkányt tart, meg akkor a "patkányos ember" biztos mocskos, mert patkányokat tart. Nem kell szeretni a patkányokat, én se rajongok annyira a kutyákért, de nem állítok meg minden kutyás embert és közlöm vele, hogy tök hülye, meg vadállata van, mert az isten háta mögötti faluban egy falkányi elvadult kutya szétszedett egy idős nénit. Különbséget tudok tenni egy szocializálatlan, bántalmazott és éheztet vad kutya és a család kedvence között azért. Pont ekkora a különbség az utcai patkány és a házi patkány között is. Más sem vágná agyon Bercikét, az édes kis spánielt, mert a rokona a szomszédban habzó szájjal akar nekimenni az embernek, ugye?

2013. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ízlések, és pofonok.

Én például bírom őket, csincsillánk is van, de anyukám nem rajon a görényért, egérért, patkányért, és rövid szőrű tengerimalacért sem.

Valaki teljesen máshogy látja, én például a pókoktól félek, és ráadásul Anatidaephobia-ban is szenvedek, ami nem valami jó betegség.

Nem mindenki egyforma, és ez jó, mert ha mindenki egyforma lenne, kissé nagyon unalmas lenne az élet, nincs igazam? :)

Ha te lennél egy olyan helyébe, aki fél a patkányoktól, és valaki ,,cikiz" téged, mert te félsz tőlük, akkor te sem tudnád megmagyarázni, hogy miért is tartasz ezektől az állatoktól.

2013. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!