Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretik a patkányokat?

Miért nem szeretik a patkányokat?

Figyelt kérdés
Nálunk kiskorom óta vannak és imádom őket. Nem értem a nagy többség miért gyűlöli őket zsigerből. Értem én hogy piszkos, meg a csatornában élőkre gondolnak rögtön, de fogalmuk sincs az egészről, amikor kijelentik, hogy "fúj milyen gusztustalan" meg hasonlók. Ennyire buták az emberek?

2013. febr. 14. 00:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

a pestist genovai hajosok hoztak be, és pár év alatt egészen svedorszagig soport

azert terjedt el olyan hamar,mert az emberek az utcára boritottak a szemetuket, semmi higiéniai dolgot nem ismertek. elszaporodtak a patkanyok, es ha a rajtuk lévő bolha megcsipett, akkor kaptad el. én így hallottam

2013. febr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Vad patkányokat láttam egyszer hogy tépték egymást kint a mezőn, hát nem mentem volna oda, hogy megharaptassam magam velük. Ők nem tűntek olyan kedvesnek mint a házi patkányaim.


Csukjás patkányokat tartottam, de ők éltében semmilyen vírussal nem találkoztak, ebben a "high tech" környezetben. Ugyanis egész életükben csak a ketrecet, meg a szobámat látták. Mitől kaptak volna el bármit is?

Nem mentek el szerencsét próbálni és nem találkoztak más patkányokkal. Az egyiket nagyon megszerettem. A piros szemű fehéret, az annyira szeretni való volt. Kár, hogy már nem él szegényke :(

2013. febr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Mesélte az egyik díszállat boltos, hogy pár embert már haraptak meg az állatai. De ha ilyen történik, akkor megmutathatja nekik, hogy tessék nézni, ott van kiírva: Ne nyúlj az állatokhoz, csak a saját felelősségedre!

(vagy valami ilyesmi, egy kicsit hosszabban megfogalmazva)


De az a vicc, hogy soha nem a kisgyerekeket, hanem mindig a szülőket harapják meg az állatok. Mert csak nekik van annyi eszük, hogy: - Jaj de édes odadugom az ujjjamat a szájába. az állat meg lehet azt hiszi, hogy kaját kap, és hamm.


Nekem volt egy hörim itthon ketrecben, és majdnem minden ismerősöm aki megnézte, egyből nyomta a ketrechez az ujját, emellett gügyögtek neki. Az egyiket meg is harapta amikor nem figyeltem oda, aztán én voltam a hibás, hogy nem szóltam, hogy harap. Még mondjuk engem még nem harapott meg. Na ezután már mindenkire rászóltam, előre, hogy harap és féljenek tőle. Pedig olyan kis jámbor hörike volt :D

2013. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Kovács Pistike01 ***** válasza:
38%
A pestis és egyéb járványok azért irtották ki az akkori Európa fél lakosságát, mert a középkorban babonából irtották a macskákat, így az egerek, a patkányok és egyéb rágcsálók elszaporodtak, és terjesztették a fertőzést. Egyedül a tengerészek voltak tisztában vele, hogy milyen hasznosak a macskák.
2013. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#7 a patkánybolha volt a legfőbb terjesztője a pestisnek
2013. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
27%
Az emberi faj a Föld szégyene... Utálják az állatoka? (mindegy az milyen állat) pedig ez a bolygó az övék is! Ha tudnám hogy az életem végével kihalna az emberiség màr 1 évesen egy úthenger elé màsztam volna, jobb lenne a világ nélkülünk, ez a szmorú igazság.
2013. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Platypus ***** válasza:
80%

Kevesen tudják, hogy a mai hobbiállatként tartott patkány nem terjesztette, hanem pont megszüntette a pestist Európában. A pestis a Rattus rattus patkányfaj betegsége volt. Ez a patkányfaj ma már szinte eltűnt Európából, mert kiirtotta egy új jövevény, a Rattus norvegicus. Utóbbi patkányfaj az őse minden labor és hobbipatkánynak, és rokonával ellentétben nem terjeszti a pestist.


Persze a Rattus norvegicusnak is van épp elég a számláján. Problémás kártevő, sok betegséget terjeszt. Megértem, hogy ha valaki így ismerte meg a patkányokat, akkor nem képes ettől elvonatkoztatni. De ezekhez a negatívumokhoz a kedvencként tartott patkányoknak nincs köze. Ahogy a szomszédra sem úgy nézek, hogy Homo sapiens, és az aluljáróban hajléktalan fajtársa TBC-t és más finomságokat terjeszt. Egyébként laborpatkányok millióit áldozzák fel minden évben az orvostudomány oltárán. A legtöbb gyógyszer tesztelését patkánykísérletekkel kezdik. Az élettani és anatómiai ismereteink nagy része is patkányok életébe került. Kis költői túlzással elmondható, hogy minden sikeres orvosi kezelés mögött valahol patkányéletek feláldozása történt. Szóval igazán megérdemelnek egy kis türelmet. A kártevőket ki kell irtani persze, és nem kötelező mindent szeretni. De ha valaki kedvencként tart patkányt, annak nagyon kellemetlen, hogy mindenkitől azt hallja, hogy a dögöd miatt halt ki fél Európa, amikor még csak nem is igaz.

2013. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm #17!

Erről beszélek én is. Nem tudják hogy valójában hogy volt és mindig megkapja az ember, hogy "Fúj te patkányokat tartasz? Nem vagy normális! Ez undorító" Pedig szegény kisállatnak köze nincs ahhoz, amit ők elképzelnek róla.

2013. febr. 14. 12:13
 19/23 Kovács Pistike01 ***** válasza:
29%
Az 1900-as évek elején felmérést végeztek Bombayban, hogy megállapítsák a patkányok fertőzöttségének mértékét. Kiderült, hogy a két elterjedt patkányfajnak, a vándorpatkánynak (Rattus norvegicus) és a házi patkánynak (Rattus rattus) 18,8 és 9,4 százaléka volt fertőzött. A két faj közül mégis az utóbbi a veszélyesebb hordozó, mert szinte háziállatként él az emberekkel.
2013. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=PsOLmgrg700

Az emberek azért nem szeretik, mert ugye sok kárt okoznak, bemásznak a pincébe, megrágnak mindent, veszettséget terjeszthet, haraphat. Ez a vadon élő patkány. És bár tényleg a bolha okozott pestist, az emberekben az él, hogy a patkánnyal jött a fekete halál... Illetve sok ember (köztük pl anyum is) undorodik a patkányok csupasz, hosszú farkától.

Mióta lettek patijaim, anyum véleménye is megváltozott, mostmár nem a gusztustalan, betegséget/halált okozó harapós vadállat, hanem az aranyos, szelíd kispatik. :)

16/L

2013. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!