Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak velük?

Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettünk két tengerimalacot, az egyik Szegedi állatkereskedésben. Sajnos azóta már egyszer elkellet vinni az egyiket az állatorvoshoz, mert sebes volt az egyik füle. Most a másiknak lett sebes a lába,de nem tudjuk,hogy mitől sőt a múltkor még az orvos sem tudta megmondani,hogy mitől sebes a füle. Mit csináljak velük mert a doki úgysem tudja mit tegyen.
2013. febr. 21. 18:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De tényleg vidd el őket mert ez nem oldódik meg magától, hidd el nekem és ha tényleg atka csak szenvednek tőle mert véresre rágják a bőrüket
2013. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Amikor elvittük a kisebbet először a fülével,akkor azt mondta a doki valószínű,hogy összeverekedtek kapott két injekciót az egyik fájdalomcsillapító volt. Azóta neki semmibaja.
2013. febr. 21. 19:44
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja akkor más..hmm..de jó lenne az a kép:) Szerintem vidd el akkor a másikat is most...egyébként jár rajta? Vagy helyileg pontosan hol van ez a talpán, vagy a combján (szőrös részen?)
2013. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A jobb mellső combján. Most is megnéztem és látom,hogy a talpa is kicsit pirosabb. Az mitől lehet?
2013. febr. 21. 19:49
 15/20 A kérdező kommentje:
Ezek a sebek biztosan nem verekedéstől vannak ,mert nem olyan véresek gondolom én
2013. febr. 21. 19:54
 16/20 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy vannak tengerimalacos honlapok, fórumok. Tegyél fel képet, kérj tanácsot, segítséget, biztos van valaki, aki látott már ilyet.
2013. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2013. febr. 21. 19:58
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor így passz..de vidd el szegénykémet szerintem biztos fáj is neki...A teázást fenntartom továbbra is amúgy nekünk nagyon jót tett.

A talpa azért is lehet piros, ha kemény az alom vagy ha ketrecben vannak a ketrec rácsait le kell fedni pl kartonnal vagy ilyesmivel, különben különböző fájdalmas dolgokat okozhatnak a lábon. De biztos nem emiatt van, hiszen akor mindegyik lába olyan lenne, vagyis gondolom én..

2013. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Facebookon esetleg vedd fel a Ratmania nevezetű csoportot ott sok rágcsálós van és tapasztaltak, tudnak segíteni, de mondjuk az orvost nem igen tudják pótolni

2013. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sokat vakaróznak? A sebek azok ilyen száraz pörkszerű foltok?

Nagy valószínűséggel rühösek, hogyha mind a kettőnél jelentkezik. Arra meg jó az SH Rodemectin nevű ecsetelő. Állatpatikában lehet kapni, vagy már interneten is be lehet rendelni szerintem. De tényleg jobb lenne felkeresni egy másik állatorvost, aki ért is a tengerimalacokhoz!

2013. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!