Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van az, hogy a hörcsögök...

Miért van az, hogy a hörcsögök nem is használják a fogkoptatót?!

Figyelt kérdés
Eddig akárhány hörcsögöm volt, egy sem használta a fogkoptatóját. A tiétek szokta használni?

2013. febr. 21. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem adtak a két hörcsög mellé ajándékba egy répa alakú kis fogkoptatót. az enyémek sem egyből, de végül is elfogyott. Lehet nincsen íze, vagy mit tudom én. Jobban szeretik az enyémek a mézes hörcsögkarikák eszegetni, azon jobban elrágódnak!
2013. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként együtt tartod őket? Mert nem társas állatok. :/
2013. febr. 21. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
egy ideig együtt voltak, igen. Nőstények voltak, de mára már szét vannak rakva, külön van az összes!
2013. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :)
2013. febr. 22. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk három hím élt együtt elég sokáig, gond nélkül, bár ez a mentalitásukon is múlik (nagyon jófejek voltak, ha az egyik is kicsit is agresszívebb, egyből mentek volna külön), illetve a terület nagyságán - ők tényleg hatalmas helyen voltak. :) Ők szívesen is játszottak így néha egymással, sose durvultak.

Az enyém eszi a fogkoptatót, igaz, én pl. mézeset sose veszek neki (egyedül van a mostani), az állítólag nem jó nekik.

2013. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az anyagtól is függ. Nekem egyébként nimfapapagájom van, de ez most nem számít.

Van két csőrkoptatója: az egyik mészből, a másik szépiából van. A meszesre rá sem néz, de a szépiát imádja :)

2013. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fogkoptató valójában csőrkoptató. Mivel a hörinek nincs csőre, ezért nem kell neki...


Kálcium pótlásra találták ki, ha jó a madárnak, legyen jó a hörinek is, de valójában annyira nem jó nekik.

Ha minőségi táppal etetsz abban van elég mész, ha meg mégis kálcium hiányos, akkor sokkal jobb szerek vannak, amik rendesen felszívódnak a rágcsáló pociból.


De van olyan jószág, amelyik játszik vele... Pl. felaprítja a színezett fogkoptatót, és a porába belefürdik, hogy szép rózsaszín legyen...

2013. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó: szerintem a hörcsögöknek is kell, hiszen nem papagájoknak valót veszek, hanem rágcsálók részére valót.
2013. febr. 25. 17:48
 9/10 anonim válasza:
szia az én hörim már lassan 3 éves és sosem volt fogkoptatója. 2 naponta vagy akár minden nap szárított zsemlét/kiflit szoktam neki adni és nagyon bírja szerintem jobb mint a fogkoptató. de arra vigyázz hogy előtte jól szárítsd meg mielőtt odaadod neki.
2013. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Azt tudom, hogy szeretik, szoktam adni én is az enyémnek. :)
2013. ápr. 2. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!