Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire szelíd az aranyhörcsö...

Mennyire szelíd az aranyhörcsögötök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kaptam aranyhörit...azt mondták a kisállatkereskedésben h "nagyon" vadak...

Pedig engem rögtön elfogadott, simogatni is lehet...szóval nem értem h miért ilyesztettek el ennyire ettől a rágcsálófajtától, amikor nem is harapnak?! Vagy csak az enyém ilyen barátságos?

És mit lehet neki enni adni?(úgy értem a magvakon kívül) Krumplit pl. lehet?

Köszike a válaszokat


2009. szept. 9. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
én nekem is van egy aranyhörim de nem vad, amúgy ha kölyökként veszed akkor megfog téged szokni és nem fog harapni. az enyém is így tanulta meg, egyszer harapott meg de csak azért mert felébresztettem XD de nem fog harapni nyugi, csak akkor harapott volna ha felnőttkét hoztad volna el.
2009. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van aki azt mondja, hogy vad és van aki az ellenkezőjét.

Örülj, hogy a tiéd ilyen szelíd. :)


Krumplit csak főve lehet adni neki (nem sós vízbe főttet).

Adhatsz neki almát, barackot, paradicsomot, uborkát, körtét, dinnyét, sárgarépát, paprikát stb.


Egy pár link, amin találsz hasznos infót:

www.torpehorcsogok.freeweb.hu

www.ricanta.gportal.hu

www.horcsogok.gportal.hu

2009. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:)

Köszi a válaszokat...a hörikém még kölyök...de amikor a kereskedésben megfogta a csaj, olyat harapott bele...már azthittem h tényleg igazuk lesz, h engem is meg fog harapndosni,de szerencsére nem így lett :)én simizhetem, kivehetem...stb.És ennek persze örülök :)

2009. szept. 9. 21:18
 4/5 anonim válasza:

ha jol viselkedel vele akkor szelid lesz

nekem volt egy horim aki a szamrol nyalogatta a fagyit es a csokit :d

sajna mar meghalt majdnem 5 evesen neha meg alud a nyakamon vagy hozzm bujt a hasamhoz es ugy szunyalt

2009. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem jelenleg 5 hörcsögöm van (szíriaiak egytől egyig). Az egyikőjük nem rég került hozzánk és még igen vad, de szelídül már, szelídül. :) A többi nagyon kezes, az egyikőjüknek fát lehet vágni a hátán, annyira szelíd :D.

Kis hörcsögöket szoktam eladni, saját szaporulatból és azokat is csak akkor szoktam eladni, ha már kezesek, nem harapnak. Kereskedésben gyakran iszonyú vad, harapós egyedek vannak. :S

Attól függ, hogy milyen volt az anya.


Üdv.: Nitta

2009. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!