Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Másnak a nyuszija is meg van...

Másnak a nyuszija is meg van őrülve mostanában vagy csak az enyém?

Figyelt kérdés

Legalább 3 hete felébreszt minden reggel fél 7kor a kaparásával meg a zörgésével. Több, mint 2 éve alszunk vele egy szobában, eddig mégsem volt ilyen. Vagy ha igen, akkor is csak néhány napig tartott, utána mindig nyugi volt. A tavasz közeledtét érezheti?

Vagy benne lehet az is, hogy az utóbbi 1-2 hétben kevesebbet tudtunk vele foglalkozni, mert jövő héten költözünk, és lakásfelújítások vannak, plusz dobozolás, miközben én egész nap dolgozom, a párom meg suliba jár.

Tudom, hogy annyira nem jó így neki, de ki fogja bírni még ezt a 2 hetet így, utána sokkal nagyobb helye lesz, és imádni fogja ő is az új lakást.

Mit csinálhatnék a reggeli zörgésével? Kimerültek vagyunk mindketten a sok tennivaló miatt, és elég sokat számítana még reggel az 20-30 perc plusz alvás.



2013. márc. 5. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt csinálja, hogy amint felébred, elkezdi dobálni a tálat. De csak ha éhes, vagy ha azt akarja, hogy simogassam meg. Hát unatkozik néha biztos.
2013. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt a napfényes órák számának növekedése magával hozza a párzási időszakot is, másrészt drámaian lecsökkent egyik napról a másikra a kint töltött ideje, amikor kedvére játszhat, ugrálhat - persze, hogy feszült és idegesebb, azt próbálja tudatni ilyenkor, hogy "már régóta be vagyok zárva, engedj már ki!", vagy csak éhes, az enyém olyankor dobálja a tálkáját - akár hajnali fél4kor is...
2013. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, remélem, tényleg csak az unalom teszi, és elmúlik majd :)

párzási időszak kizárva, ivartalanított nyuszó

2013. márc. 5. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az első 1 évben gondolom azért nem csinálta mert nem volt ivarérett, most meg már... be van indulva, tombolnak a hormonok :)

Ilyenkor játékokat kell kitalálni, amivel kimeríted. Kartondoboz-alagút, régi újság/telefonkönyv amit szétszedhet, az ételt ne elé borítsd a tányérba, hanem dugdosd el a szobába és a ketrecbe, a természetben a táplálékkereséssel foglalkoznak a nap 70%-ában, tehát erre rászoktatva (hogy keresgélni kell) szerintem sok energiát levezetnek, megnyugszanak, elfáradnak, csináltak aznap valamit. :) Nem csak evett, ült, aludt, evett, ült, aludt... üdv, egy tenyésztő

2013. márc. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1,5 hete fél5-kor ébreszt hogy ő éhes akkor felkelek és rászólok és egy határozott mozdulattal a szénatartója alá tolom, teli van szénával de neki nem kell ő már tápot akar enni, először még 3szor keltem fel egymás után hogy ezt megértessem vele hogy majd kap enni ha felkeltem most már elég egyszer rászolni és 7ig nem hallom a hangját :) egyébként minden nap kb 4 órát van kint és foglalkozunk vele így szerintem neki a pocija és a tavasz közeledte van ilyen hatással rá :)
2013. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!