Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit időt kell foglalkozni...

Mennyit időt kell foglalkozni minimum egy tengerimalaccal naponta?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2009. szept. 13. 17:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Mennyi időt kell fordítani egy tengerimalacra naponta ? -Bocsánat így akartam írni csak hülyén jött ki:D
2009. szept. 13. 17:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Minnél többet. Nem szabad elhanyagolni semilyen állatot. Vedd ki, simogasd, etesd kézből. és persze hetente ki kell cserélni az almot és ki kell mosni az alomtálcát. ez egy kicsit macerásabb.
2009. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban, minél többet, főleg ha egyedül van. Nekem volt egy tengerimalacom, egyedül tartottam, de nagyon sokat foglalkoztam vele, mert látszott rajta, hogy igényli. Mivel nem éjszakai állatok, és nem tudnak játszani magukkal mint például a hörcsögök, ezért gondolj csak bele, egész nap ha ott ül egymagában egy ketrecben, hát bizony elég szomorú lesz. Én imádtam a malackámat, és egy kategóriába soroltam magamnak egy kutyával, macskával szinte, már ami a foglalkozást illeti. Persze ez csak az én álláspontom. Persze nem úgy értem, hogy játszol vele, mint egy kutyával, mert azt nyilván nem lehet, de én ahogy hazaértem délután, este, rögtön az volt az első, hogy kivettem őt a helyéről, egész este kint mászkálhatott a szobában, aztán rengeteget simogattam. De mindenképpen igényli a sok törődést, ha egyedül van. 5 éves korában halt meg vastagbéldaganatban, de szerintem nagyon szép élete volt nálam.
2009. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még. A személyes meglátásom az, ha egyedül szeretnél egy malacot tartani, és nem tudsz vele naponta legalább három órát intenzíven foglalkozni, akkor inkább válassz hörcsögöt. Azok is tündériek, és jobban tűrik a magányt, mint a tengerimalacok. És arra is fel kell készülni egy malac esetében, hogy ők 6 éves korukig simán elélnek, és tudod-e biztosítani neki ennyi ideig a boldog malacéletet....
2009. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!