Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit jelent ez a viselkedés a...

Mit jelent ez a viselkedés a tengeri malacoknál?

Figyelt kérdés

Szerda óta van egy kis lány tengeri malacom.

Kezes nagyon.

Amikor a kezembe fogom, és simogatom, akkor egy idő után olyan, mint amikor a macska dorombol ("remeg"), illetve érdekes berregő hangot ad ki.


Ilyenkor nem tetszik neki a simogatás, fél, vagy éppen örül, jól érzi magát?


2013. márc. 18. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, amikor "dündörög" és kicsit megriszálja a popsiját, azt örömében csinálja (pl a mienk akkor, amikor kaját kap és még meg is simogatjuk).
2013. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, olyasmi, csak nem tudtam pontosan leírni...


Nagyon remélem, hogy jól értem a jelzését, és örül.

Nagyon megszerettem! :)

2013. márc. 18. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínű jól érzi magát.

Itt meghallgathatod a jellegzetes malachangokat és le van írva, melyiket mikor hallatják:

[link]

Az egész gemon.ro honlap csak a malacokról szól, érdemes állandóan olvasgatni, minden rajta van, és van egy jó fóruma is, ahol bármit kérdezhetsz malacügyben.

2013. márc. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyankor örül és boldog :)
2013. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még tegnap este, miután kiírtam a kérdést, illetve ma reggel, délelőtt, amikor kivettem megsimogatni, ugyanúgy dünnyögött, továbbá olyan volt, mintha nyalogatta, harapdálta volna a kezemet.


De nem élesen, fájdalmasan vagy támadólag. Ez is az öröm kimutatásának a része, vagy ez félelem, védekezés volna?


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. márc. 19. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez is az öröm :) Vagy épp érzi az ubi/répa szagot a kezeden :) Enyémek akkor is szokták így finoman harapdosni
2013. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Most már megnyugodtam: nem csak probléma nincs vele, hanem valószínűleg jól is érzi magát, valamint örül is.

Én nagyon megszerettem ezt a kis állatkát (egyébként is állatbolond vagyok :)).

2013. márc. 19. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerezz mellé egy másik lánymalackát, akkor lesz csak felhőtlen a boldogsága!
2013. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, azon vagyok, hogy egy másik lány malackát szerezzek mellé. Néhány hét múlva lesz is.


Így ketten biztos, hogy nagyon jól ellesznek akkor is, amikor én nem vagyok itthon. Tudom, hogy társas lény, és a fajtársát nem tudom pótolni, bármennyire is szeretem. :)

2013. márc. 19. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!