Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Előfordulhat, hogy az anya...

Előfordulhat, hogy az anya tengerimalac megeszi a kicsinyei? Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
előfordul, renedesen eteted és nem baszogatod
2013. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem lehet, ez hörcsög tulajdonság. A malacok kizárólag növényevők.
2013. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem eszi meg őket, nyugi. Az apa viszont megtámadhatja őket. :/
2013. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről. Az apát mindenképpen tedd külön, az anyuka alá pedig tegyél egy picivel több forgácsot. Ne piszkáld és lehetőleg ne zajongj majd körülötte mikor születnek a picik és még utána egy pár óráig. Amúgy nem hinném hogy megeszi, mert a kicsik teljesen fejletten, szőrösen, nyitott szemmel jönnek a világra és az enyémek egész nagyok is voltak. A méhlepényt viszont szerintem megeszi ha jól láttam de majd itt valaki kijavít ha nem így van. Ne ijedj meg majd.
2013. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A méhlepényt megeszi, és a kicsit körül lévő burkot. Hisz ha nem enné meg, akkor a kicsit megfulladnának. A kölyköket nem eszi meg.
2013. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 asdasdasd44444 válasza:
A lepényét eszi meg, az apától viszont el kell választani őket, mert ő bántja, nekem nem 1-2 malacom fújtotta meg sajnos az apamalac :/ figyelj rájuk és akkor nem lesz semmi gond :)
2013. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem eszi meg, és másik malac se bántja őket, az apa sem. De az apát jó kivenni még szülés előtt, mert utána rögtön befedezi az anyát, az meg nem jó senkinek, mert az anyának egy-két hónap pihenésre lenne szüksége, meg különben is szoptat.
2013. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva?
2013. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

Ha az egyik malacot is megeszi, az valószínűleg beteg, génhibás, stb., és a többi védelmében teszi - teljesen megenni nem fogja amúgy, azért próbálja meg, mert a vadonban ez "árulkodó nyom", és a szaga odavonzaná a ragadozókat, tehát a többi kicsi is veszélyben lenne... De mivel ő növényevő, így a kicsit megenni teljesen nem fogja semmiképp, valamennyit pedig főleg nem.

A méhlepényt és a magzatburkot letakarítja (ne fulladjanak meg), megeszi, hasonló okokból - elárulná a jelenlétüket.

2013. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A madarak is meg szokták enni a tojásaikat. Valszeg stresszes vagy vmiféle táplálékhiánya van. Szerintem célszerűbb lenne egy állatorvoshoz fordulni, ha ilyet tesz az anyamalac.


[link]


)Kb oldal közepétől.)

2013. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!