Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszim lehet, hogy...

Almaa22 kérdése:

Törpenyuszim lehet, hogy felfúvódott?

Figyelt kérdés
Ma reggel mikor kint szaladgált észre vettem, hogy kicsit dundibnnak néz ki. Felvettem és mintha a hasa is meglenne kicsid puffadva. Nem néz ki kedvtelennek és étvágya is van. Szerintetek ez lehet felfúvódás???

2013. márc. 21. 22:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy lehet csökkenteni (ha csak mérsékelten van felfúvódva) espumisan cseppel, amit a vizébe raksz.
2013. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Alma nem írtad, hogy milyen fajta, és mennyi idős a nyuszi.

Illetve, hogy mit, és mennyit evett.

Ha bogyózik, eszik, ugrál, nem kell azonnal állatorvos, de mindenképp diétáznia kéne. Ahogy az előző írta, rengeteg minőségi széna, (a bolti szénák egy jelentős része nem túl fincsi,) és a 30% rosttartalmat közelítő nyúltápból egy kevés. (A mag, kenyér, nyulas dobozba csomagolt hörcsögtáp simán okozhat ilyesmit.) Én felfúvódott nyúlnak semmi zöldséget, friss zöldet nem adnék, és ha teljesen rendbe jött, újra kezdeném egyesével a zöldségekre való fokozatos rászoktatást. (A hirtelen tápváltás is megborítja a pocijukat. Minden újat pici adagokban szabad csak kezdeni.)

2013. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
9 hónapos a nyuszi. Nem volt semmi változás az étrendjében, most is ugyanazt kapta mint eddig. Felemeltem a nyakánál és most nem néz ki puffaddtnak, lehet csak tegnap volt valami gondja.
2013. márc. 22. 16:15
 14/14 anonim ***** válasza:
Azért érdekes lenne az is, hogy eddig mit kapott? Egy átlagos napon mit/mennyit eszik?
2013. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!