Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezek megfelelő feltételek egy...

Ezek megfelelő feltételek egy dzsunginak?

Figyelt kérdés

Van egy törpehörcsögöm, Dundika. (lány, aki egy tenyésztőtől van) Nagyon aranyos, és olyan pihe-puha a szőre. Már fél éve nálam van lassan, és kíváncsi lennék, hogy jól tartom-e őt. Leírok mindent részletesen.


Terráriumáról:

-74*27 cm alapterületű

- van benne egy etetőtál, egy műanyag cső, egy mókuskerék, egy fa házikó (emeletes), egy kupaknyi víz, egy ilyen saroktál amiben csincsillahomok van, és sok-sok forgács.

-2 hetente szedem ki általában a felét a forgácsnak (szerencsére lassan koszolódik)


Etetése:

-napi 1x a szokásos magkeverék

-heti 1x valami zsírszegény tejtermék (általában sajtot, tejfölt vagy joghurtot szoktam neki adni egy mokkáskanálnyit kb.)

-gyümölcsöt, zöldséget hetente kb. 3-4x


Foglalkozás:

-naponta játszok vele 15-20 percet (simizem, másztatom a karomon, etetem a kezemből)

-hetente kiveszem a terráriumából és átteszem egy kisebb, de emeletes "játszóházba", ahogy én hívom. (ami van benne: 2 mókuskerék, önitató, kajásedény, két hosszú cső, létrák, mászókák)

-majd nyáron vagy késő tavasszal kiviszem a kertbe, egy neki készített egyedi nagy ketrecben, hogy lemozgassam



Kell valamin változtatnom, hogy jobban érezze magát? Írhattok tippeket nyugodtan! :)


2013. márc. 31. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Tökéletesen tartod Dundikát :)

Mondjuk a kupak víz helyett ha golyós itatóból inna,lehet,hogy jobb lenne,de ha így is iszik,akkor rendben van.Mondjuk az én Leventém tuti,hogy belemászna,kiburítaná a vizet,és pancsolna benne,amiből végül megfázás lenne :D Mondjuk én fél órákat is eljátszok vele,meg ha jó idő van,akkor ki szoktam ülni vele az erkélyre,mivel nincs kertesházunk,és ott olyan 10 percet pihizünk. :) De eléggé szeleburdi,szóval nem annyira szoktunk pihizni,de legalább levegőzik olyankor :)

2013. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is a golyós önitatót mondanám, pár száz forint az egész, szerintem megéri. 1-3 naponta illendő cserélni benne a vizet, törpehörcsögnek nem kell persze tele tölteni,úgysem iszik annyit.

Tejterméket én nem adnék neki, helyette is mehet a zöldség, gyümölcs, vagy esetleg valami jutalomfalat (Riga, Versele laga, stb). Tápnak én a hamster comlete-t ajánlanám, Versele laga termék, legjobb választás, fogkoptatásra is kiváló, 1-2 csomag kb. élete végéig elegendő.

Esetleg tehetsz be neki hörcsöggyapotot, az enyém imádta (sajnos nemrég pusztult el), mindig épített belőle fészket magának. Ez helyettesíthető esetleg szénával, az enyém azzal pl. nem foglalkozott mondjuk...

2013. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én biztos ketrecben tartanám, mert nagyobb benne a hely a mozgásra/tornázásra, és jobban szellőzik. A műanyag cső felesleges, mert csak ki-be megy rajta, ezen kívül nincs semmi funkciója. Tegyél be helyette neki egy papír kéztörlő gurigát, mert azt tudja rágni, és a foga is kopik tőle, valamint a karmával szétszedi (kopik a karma is), így a cafatokból kibéleli a házát. A kupaknyi vizet azonnal cseréld le egy golyós önitatóra, mert ha kiborítja, felfázhat!!! Gyümölcsöt és zöldséget én naponta szoktam az enyémnek adni (kétszer), sajtból pedig egy fél kisujjkörömnyi elég.
2013. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!