Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet jól kézhez szoktatn...

Emi13 kérdése:

Hogy lehet jól kézhez szoktatni egy dzsungáriai törpehörcsögöt? Engedi, hogy simogassam de ha felveszem a kezembe akkor elkezdi kicsit harapdálni a kezem.

Figyelt kérdés
Egy hímről lenne szó akit egyedül tartok de már kb.8 hónapos.

2013. ápr. 2. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt kézbe veszed, most meg alaposan a kezed, mert lehet hogy érez rajta valamilyen illatot. :)
2013. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A siker attól is nagyban függ, hogy amíg hozzád került, mennyit és hogyan foglalkoztak vele. Ezért jobb tenyésztőtől venni kisállatot, mert általában ők az elválasztást követően is "fogdossák" az állatot, így hozzászokik. De akármilyen is, tapasztalatom szerint sokat számít, ha szólsz hozzá, mielőtt hozzányúlsz. Volt nekem is vadabb dzsungim – fiatal felnőttként, kb. 4-5 hónaposan fogadtam be – ő az első napokban csak evés közben tűrte el, ha megsimogattam, mert akkor annyira le volt foglalva, aztán később már meg lehetett fogni, simogatni bármikor. Viszont ezzel azért vigyázni kell, mindegyik állatka külön egyéniség, volt olyanom is, aki pont úgy harapott meg, hogy benyúltam, amikor friss kaja volt előtte, mert még adni akartam neki valamit, szerintem azt hitte, el akarom venni :)

Alapvetően akkor szelídebbek, ha megvan a biztonságérzetük. Ők odúlakó állatok, általában felülről érik őket a támadások, többnyire madarak prédái a természetes élőhelyükön. Ez genetikailag beléjük van kódolva. Ezért ha felülről nyúlsz hozzá, több esélyed van, hogy támadásnak veszi. Én mindig úgy szoktam őket megfogni, hogy lássák a kezemet és számítsanak rá. Szintén fontos, hogy legyen házikója. Attól biztonságban érzi magát, tudja, hogy visszahúzódhat. Még egy dolog: én mindig egyedül tartom őket, az ismerőseim tapasztalatai alapján a társaságban élők kevésbé szelídülnek meg. De ez is egyénfüggő. Hihetetlen, de mindegyik kis rágcsávó külön egyéniség. Imádnivalóak.

2013. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi :) Bár szerintem nem ez a probléma mert nem nyúlok előtte kajához
2013. ápr. 2. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, a kiegészítést nem olvastam el. A második voltam. A harapdálás tényleg elsősorban a kajaszag miatt lehet, de sajnos nekünk is volt olyan hörcsögünk, hogy szerette ezt a kis harapdálást csinálni, nem lehetett róla leszoktatni. Viszont csak a kisfiam kezét harapdálta, az enyémet soha. Valószínűleg ő nem mosta meg olyan alaposan a kezét, vagy nem öblítette le olyan jól a szappant, nem tudtunk rájönni. Valami miatt kajának nézi a kezed. Ez más, mint az erős harapás, ha kicsikéket harap, akkor kóstolgat. Tehát tényleg valami illatot/szagot érez rajta.
2013. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi :) majd mindig nagyon alaposan kezet mosok ezentúl mielőtt hozzányúlok :)
2013. ápr. 2. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:

8hónaposan már elég nehéz kézhez szoktatni...az előző dzsungim úgy került hozzám,hogy az előző gazdája nem foglalkozott vele...kb 1 éves volt..az elején még jól elvoltunk,néha sikerült kivenni,de látszott rajta,hogy fél..kíváncsi volt azért,mindent megnézett,megszaglászott,sikerült kézből is etetni...aztán valahogy egyszer megharapott..addig csak ilyen kis fogóharapásai voltak,de akkor belémharapott rendesen,valszeg rossz napja volt :) és onnantól kezdve,ahogy öregedett,úgy vált agresszívabbá...de olyan szinten,hogy minden alkalommal,ahogy benyúltam hozzá (nem őt fogtam meg,csak betettem a kezem) rárabolt és véresre harapta az ujjam...fel tudtam emelni egy méterre is akár,anélkül,hogy elengedte volna a kezem...meg onnantól bármi volt,ciripelt meg puffogott..de ettől még szerettük és biztosítottunk neki minden elképzelhetőt :) 3 évesen pusztult el,álmában,szép élete volt,bár az előző gazdájára haragszom,amiért így elszúrta...

párom nem bírta ki a hiányát,azonnal venni kellett egy másikat..ő piciként került hozzánk és ég és föld a kettő :D ha ciccegek neki,már áll a háza tetején,hogy jönne ki...ha beteszem a kezem,odarohan és beleül,hogy vegyem ki..nagyon bújós és nagyon igényli a társaságot, szeret bennünket,szeret kézben lenni,ágyon lenni,földön lenni,felfedezni,mindent megharapni,hogy mi az :D nagyon tündéri...

szóval az ebből a tanulság,hogy nem mindegy,mennyi idősen kerül hozzád a hörcsög...

a harapdálás lehet amúgy attól,hogy érez a kezeden valamit...ahogy leírod,nem a veszélyes,hanem a jelző harapásról van szó,így minden hozzáérés előtt mosd meg SEMLEGES szappannal a kezed és töröld meg szárazra..

viszont jelezheti azt is,hogy tedd le...próbáld meg pl azt,hogy az ő terepén játszotok...ne vedd ki,csak rakd be a kezed,mint egy játékot...hadd mászkáljon rajta,hadd érezze magát biztonságban a kezedben..8hónaposan már nem igazán tudod megváltoztatni a szokásait,de megpróbálhatod elfogadtatni vele a közelségedet..

próbálj pl neki kézből enni adni..utána már hatásos lehet az is,ha a kezedre kensz pl egy kis joghurtot (nem azt a bolti műanyag fost,hanem az eredeti házi joghurtot,amitől nem lesz baja) és onnentól már azt is elérheted,hogy lenyalogassa :) érdemes próbálkozni szép lassan...

ha gondolod,rendszert is csinálhatsz,de akkor fontos,hogy mindig ugyanakkor,ugyanannyi ideig csináld..pl este lefekvés előtt kiveszed,először csak 5 percre...ha ehhez hozzászokott,akkor 1 hét múlva lehet 10 perc..majd 15,20...de nagyon fontos,hogy ezt ha elkezded,mindig ugyanakkor kell csinálnod,és nem hagyhatod ki egyik nap sem...másképp nem ér semmit..

én ezt úgy csináltam,hogy este 7kor már mindketten itthon vagyunk és 10kor fekszünk,mert korán kell kelni...így ha törik,ha szakad,pontban fél 10kor kivesszük és letesszük az ágyra...a takarók között nagyon jól el tud bújni,meg kalandozni,mi meg figyeljük az ágy 4 oldalát,hogy ne tudjon lemászni...de csináltunk már olyat is,hogy körbekerítettünk a földön egy jó nagy részt és wcpapír gurigából csináltunk egy csomó játékot,amit máskor nem kap meg,hogy ne unjon rá...és oda letettük és leültünk mellé...így rajtunk is tud mászkálni...

2013. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!