Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Érdemes tengeri malacot...

Érdemes tengeri malacot tartani? Vagy mást tartsak?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalatotok a tengeri malacokkal? Vagy inkább mást tartsak helyette? pl hörcsögöt? Kérem a segítségeteket.

2013. ápr. 8. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mit értesz az "érdemes" szó alatt?
2013. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
azt, hogy mennyire aranyos, szerethető-e, harap-e, vagy inkább hörcsögöt vegyek?
2013. ápr. 8. 16:20
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha főleg szeretgetni akarod és nem baj, ha kicsit többet kell rá szánni, akkor tengerimalacot.

Nekem hörcsögeim vannak, de azok nem bírják sokáig, ha kiveszed és ölelgeted őket. Egy idő után megunja és elkezd menni, amerre lát. Mondjuk én pont ezért szeretem őket, mert kalandorok és mozgékonyak, a tengerimalacok meg inkább alszanak egész nap :D

2013. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
és te tenyészted a hörcsögöket?
2013. ápr. 8. 19:46
 5/18 anonim ***** válasza:

Tenyésztésen ne törd a fejed, ahhoz előbb jól meg kell ismerni őket. Mivel a malacok társas lények, eleve csak két vagy több egyforma nemű malacban gondolkodj!

Két malac kajája, meg a forgács, vagy bármi más havonta kb. 2-3 ezer Ft, persze ez nagyban függ attól is, hogy mi terem meg otthon és milyen táppal eteted.

A ketrecük 5-15 ezer Ft, attól függ, hogy használtat, vagy újat veszel-e. Malacokat akár ingyen is találsz a hirdetőoldalakon, de vehetsz is tenyésztőtől, vagy kereskedésből.


A hörcsög jóval kevesebbet eszik, egyedül érdemes tartani, kisebb ketrec kell neki.


A tengerimalac 5-8 évig él, a hörcsög 1,5-2,5 évig. Szerintem kezdd egy hörcsöggel, aztán majd meglátod.

2013. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen és csak azonos neműek tarthatóak együtt
2013. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A tenyésztést semmiképp sem ajánlom. Nem csak az állatok túltenyésztése miatt, hanem szimplán a szakmai alul-képzettségből kifolyólag. Ezt ne vedd sértésnek, én se értek hozzájuk annyira, hogy ilyenbe belevágjak.

Ehhez kívülről-belülről ismerni kell a genetikájukat, hajlamukat, öröklődő betegségeiket, testük felépítését, szokásaikat és még sok minden mást. Emellett rengeteg engedély kell, jól visszavezethető tenyészállatok, amiket külföldről aranyáron mérve lehet elhozni adásvételi szerződésekkel és ha ezek közül csak az egyik is hiányzik, akkor közönséges szaporításról beszélünk.

2013. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy ajánlatos tenyésztőtől hörcsögöt venni. Egyszer láttam milyen körülmények között tartják szerencsétleneket az állatboltban... Hát mit ne mondjak, el tud keseredni az ember.
2013. ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
[link] - minden, amit malacokról tudni kell, érdemes. Teljesen más kategória amúgy, mint a hörcsög.
2013. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...:D
2013. ápr. 9. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!