Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek van patkánya lakásban?...

Kinek van patkánya lakásban? Mit kell tudni róluk?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy patkányt, de millió kérdésem van! Hányat érdemes venni, mert hallottam, hogy jobb ha ketten vannak!!? Hímet vagy nőstényt érdemesebb választani? Ha nem vagyok otthon (hétköznap 7:30-tól 14-15-ig, ez rossz?) ketrecben kell tartani? Hányszor esznek? Ha kiveszem őket nem kakilnak vagy pisilnek össze mindent? Vagy szobatiszták? Mekkora ketrec kell nekik? Le lehet őket vinni? Fontosabb tudnivalók? Nagyon szeretnék patit, mert hallottam, hogy nagyon inteligensek. Most van egy kutyám de a Mamáméknál. (Mert mi társasházban lakunk.) Volt cicám, de fél éve meghalt. Most eltelt annyi idő, hogy túltettem rajta magam és szeretnék egy új állatot!

2013. ápr. 9. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ratmania.hu


Ketrec kell, ott végzik el a dolgukat. Napi 1× esznek, plusz nasi. Meg lehet nekik tanítani h. a ketrecen belül végezzék a dolgukat.


Facebookon keresd fel a Ratmania és Patkányvarázs csoportot, ott mindenben segítenek.

2013. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De az fontos, hogy két azonos nemű legyen
2013. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én tartottam patkányokat, szívesen segítek amiben tudok. :)

Nekem két nőstényem volt, le sem lehetett őket lőni, folyton mozgásban voltak :D Ketrecben kell őket tartani, nem árt emeleteket csinálni/venni bele, meg mindenféle játékokat, hogy lefoglalják magukat, amíg nem vagy otthon. Ki lehet őket engedni a szobába, ha bírsz rájuk figyelni. Értelmes állatok, enyéim hallgattak a nevükre, bármikor szóltam nekik, odajöttek. Elég sokat kakilnak, de ez minden állatnál így van :) Ha zavar, biztos vagyok benne, hogy megtudod őket tanítani, hogy csak egy helyre végezzék a dolgukat. Ha én legközelebb veszek patkányt, két hímet fogok venni. Ők nyugisabbak, nagyobbra megnőnek és nem tüzelnek heti 2-3x. :D Ez is lett sajnos a vesztük, mert a mi környékünkön elég sok patkány van(Istálló miatt, hiába írtjuk őket..) és valahogy pár hónap múlva átfúrták a ház falát a kinti patkányok... :/ Szóval keresnem kellett sajnos nekik új gazdit. Úgy gondolom ez nem történt volna meg, ha hím patkányok lettek volna.

2013. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

<3 :))

2013. ápr. 9. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én magam is patkánytulajdonos vagyok. (két kis tökösöm van, imádom őket) Van hotdogon egy patkányokkal foglalkozó magazinom, szerintem érdemes lenne megnézned mielőtt belevágsz a patkányos életbe:


[link]


Ha bármi kérdésed van, amire még nem kaptál választ írj üzit, nagyon szívesen segítek! :)

2013. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!