Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? Én olyan lány...

Mit csináljak? Én olyan lány vagyok aki megőrül a lovakért, és bármit meg is tenne hogy legyen.

Figyelt kérdés

Az apukám és lassan az anyukám sem akar hallani róla, és mivel soha nem is voltunk gazdagok, ezért nem is számíthatok semmire. A lovagolni járás azt meg azért nem engedik, mert hogy drága:(. Na de én addig nem tudok leszállni a témáról amíg nem kapok egyet :(...

MIT CSINÁLJAK???????????:(?????????????


2009. szept. 22. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Hány éves vagy?Merre laksz?
2009. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
hány éves vagy? ha 12 akkor nem igazán tudnád ellátni ha 16 akkor még várj 2 évet és megdolgozhatsz érte
2009. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Hát először is nézd meg, hogy egy ló mennyibe kerül, meg milyen tartási költségei vannak, aztán szállj magadba és ne követelőzz. Nem azért nem veszik meg neked, mert direkt szívatnak, hanem azért, mert nincs rá pénzük.


Menj el diákmunkázni, hogy legyen pénzed lovagolni, vagy ahol vannak lovak ott kérdezd meg, hogy pucolhatod-e a lovakat, meg ganajozhatod-e az istállót, akkor hátha néha megengedik, hogy lovagolj. Végül is bármit megtennél, nem?

2009. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

1. Felejtsd el.

VAGY

2. Keresd meg rá a pénzt. Én is suli mellett melóztam h vehessek egy görkorit.

2009. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Második: 16 éves korban már lehet melózni.
2009. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

A ló nem olyan mint egy kis cica... Sokkal többe kerül anyagilag és nehezebb is gondozni.

Inkább járj el lovagolni. Bár azt írtad, hogy drága, de hidd el ha saját lovad lenne az még drágább lenne. Eleve az ára, amiért megveszed. Utána meg plusz az eltartása.

Abba szerintem törődj bele, hogy sajátot nem kapsz, de a lovaglásra még lehet esélyed. Én is nagy lómániás vagyok és sajna nekem kell fizetnem a lovaglást, néha anyukám azért ad bele pénzt, de én úgy oldottam meg, hogy ahova most járok ott besegítek ellátni a lovakat és így sokkal olcsóbb. Van, hogy egyáltalán semmit se kell fizetnem. Mondjuk jó pár helyen körbenéztem mire megtaláltam ezt a helyet. Nézz körül te is, kérdezősködj, hogy hol a legolcsóbb. Akár te is segíthetsz cserébe valamit a lovak körül.

2009. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Nézd meg, hogy van-e a közelben lovarda, vagy valamilyen ló. Ha van, kérdezd meg, lovagolhatnál-e, vagy tanítanának-e téged lovagolni, ha cserébe segítenél gondozni. Csutakolni, lemosdatni, "kidzsuvátlanítani" az ólat, visszarendezni (nem tudom, én nem értek a lovakhoz...), etetni, itatni....ami kell nekik. Persze attól függően, mennyire értesz a lovakhoz.
2009. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Egy saját ló hatalmas felelősség, minden nap jártatást igényel és emellett hatalmas anyagi teher is(takarmány, patkolás, oltások,állatorvos).

De ha komolyan gondolod a témát keress egy lovardát és ajánlj fel segítséget, idővel lehet, hogy lovagolhatsz is...de ha tényleg szereted a lovakat, már az is sokat jelent, ha leápolhatod. Én is egy ménesnél kezdtem, rengeteget segítettem, és ma már saját lovam van!

De hidd el tényleg nagy felelősség!

2009. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha még lovagolni sem engednek az azt jelentheti hogy nem is tudsz lovagolni ! Gondolom én , de ez nem biztos , 9 éve lovagolok 10 éves koromtól !

Mi sem voltunk gazdagok , de a 8 osztályos ballagási pénzemből azt vehettem ami akartam .... persze hogy lovat vettem , de apukám viszont gazdag , és mivel anyu meg apu 100 km re lakik egymástól és én úgyis ott akartam tovább tanulni ahol apu él , ezért bátran mertem venni egy lovat. De ami utána jött ... minden reggel suli előtt etetés , itatás , lefuttatás , amihez korán kellett kelnem , haza értem tanultam megint a ló ... lólóló nem volt más csak a ló , nem mehettem nyarlani , nem mehettem haverokkal lógni , mert a lóval foglalkozni kell , és apukám igencsak nem csípi az állatokat , ezért most hogy 19 vagyok , már 1 éve hogy épült nekem egy házat , és külön vagyok , mindenben számíthatok rá , de 4 kutya 1 ló és még soksok állat mellett nem olyan hepi az élet mint ahogy sokan gondolnak rá!

Szinte az egész napomat elveszi az állatok körüli munka!

Nincsen buli , nincsen barátnők stb...

Persze mivel én imádom az állataim nem hiányoznak a barátok , vannak barátaim , néha elmegyek hozzájuk , de többször ők jönnek én hozzám , és amíg egy ilyen nagy állatod van , addig nem nagyon kell menned sehova , hacsak nem bértartásba akarod tartani!

És még nem is beszéltem az anyagi vonzatáról !

Ami igencsak nem kevés pénz!

Üdv : Egy lótartó.

2009. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
Szia.Nekem is van 1 lovam..7 éves korom óta lovaglok ami 15 év rutint jelent...a szüleim elváltak..Végre a 18.SZÜLETÉSNAPOMRA kaptam 1 arab telivért.De nagyon húzos a ló tartás..Diploma,egyetem,fősuli...Nekem megvan a diploma,de ne gondoldd h könnyű volt tanulni 1x-re meg a lót ápolni...Amióta dolgozok jobban betudom osztani az időmet,6-tól 12-ig meló,1-re hazaérek lóval foglalkozom,(reggel is)és este megint meló 4-től 10-ig és megint a lólóló...Nincsen buli,baarátnőzés..GONDOLDD E.l
2009. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!