Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungi törpehörcsögömnekvet...

2009 kérdése:

A dzsungi törpehörcsögömnekvettünk egy társat, de nem jönnek ki. Hogy szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Ez azért lehet, mert, a nőstény már ivarérett, a hím meg még nem, vagy lehet hogy vemhesen vettük a nőstényt az állatkereskedésből?A nőstény idősebb mint a hím, és kis szimatolgatás után nekiesett a hímnek
2013. ápr. 16. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Fokozatosan kell hozzászoktatni egy szoktatóketrec, vagy egy lefordított rácsos hörcsögkerék és idő!!

Amúgy a hörcsög nem társas állat nincs szüksége társra magányosan szeret élni. De ha szaporítani szeretnéd hát szíved joga... De a kicsiket mind külön kell tenni. Vigyázni kell a beltenyészetre is! A hörcsög magányos állat. Területvédő! Ha a nőstény vemhes, vagy lefialt, akkor vegyétek külön őket! Mert a nőstény elpusztul és legyengül, ha egyfolytában szül! Privátban segítek ha kell esetleg ha kérdésed van bátran írj!

2013. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem társas állat, külön ketrecben telnek a napjaik,csak szeretnék kis hörcsögöket, mivel a környékünkön csak állatkereskedések vannak (tudtommal), ahol ahhoz képest drágák (2000Ft) a hörcsögök, és ismerősök is szeretnének hörcsögöket.Észrevételem alapján az állatkereskedők nem sokat értenek a hörcsögökhöz, és együtt tartanak sok hörcsögöt, és ezért félek, hogy a most vásárolt höri vemhes, és ezért nem fogadja el a hímet.
2013. ápr. 16. 17:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne szaporítsd őket! Hagyd ezt az olyan emberekre, akik nem csak összeteszik őket, mert ha te kereskedésből vett felnőtteket teszel össze, azok lehet, hogy már génhibásak! Mert a kereskedésben nem veszik külön őket, így a tesók egymást izélik. És csodálkoznak az emberek, hogy annyi foggyos hörcsög van. Ne állj be te is közéjük! Inkább vegyenek tenyészetből, mert az otthoni szaporításnak semmi értelme. Magányos állatok, olyan nehéz ezt megérteni?! Tedd külön őket, és ne szaporíts, mert csak genetikai hibás kicsik lesznek. És ez egyébként sem abból áll, hogy két különböző nemű hörcsögöt összeteszünk... A hörcsögök meg össze-vissza fogják ölni egymást, mert MAGÁNYOS ÁLLATOK!!! Aztán mire a nőstény lefialná a génhibás kicsinyeit, belehal a sérüléseibe a hímmel együtt. A hörcsögök érdekében se szaporíts, légy szíves! Csak kárt teszel bennük!
2013. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk 1200 a kereskedésbe! Tenyésztőnél lehet vadast venni már 500-800 Ft. között.. ;)

ÉS!!! tenyésztőtől való pártól is vannak néha kicsik akik olcsóbbak sokkal sokkal és sokkal sokkal egészségesebbek mint a kereskedésesek... :)

Olyan jó lenne ha nem léteznének kereskedések... :/ (Vagyis élő állatot ne nagyon adnának el... :/)

Én ami hörit eddig kereskedésbe vettem mind valami defektje volt.. :/ Vagy harapott vagy a hátára esett folyton (belterjes) vagy hamar meghalt (daganat)... :/

2013. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
valószínűleg mindkettő fiú,nálunk is így volt (úgy vettük hogy mindkettőlány aztán ez lett..) pár hétig marakodtak aztán az egyik megette a másikat rá 2 napra meghalt. azóta csak 1 hörcsögünk van...
2013. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
OKÉ! Köszi mindenkinek, akkor inkább feladom.Külön ketrecben vannak, és ezután is így maradnak, mert külön-külön aranyosak, kezesek, csak együtt nem férnek meg.
2013. ápr. 16. 21:49
 7/14 anonim ***** válasza:
sehogy vagy az egyik vagy a másik meg fog dögleni ha eggyütt vannak, de az is lehet, hogy mind2ő, a hím már valszeg felcsinálta, miért nem olvastál utánna?
2013. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Két hete folyamatosan gyüjtöm az információkat, szinte mindent tudok, kivéva azzal nem voltam tisztába, hogy hogy szoktassam őket össze. Biztos, hogy nem "csinálta fel" a hím, mert kb 2 percet voltak együtt egy külön ketrecben, mint már írtam a napjaikat a saját- saját ketreceikben töltik (3 db ketrecem van).
2013. ápr. 16. 22:35
 9/14 anonim ***** válasza:
a 2 perc elég, és ha annyit olvastál biztosan olvastad, hogy nem szabad így hörcsögöt tartani mert állandóan picik lesznek a mama meg hamar megdöglik
2013. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ott ültem felettük, és nem történt semmi.Szaglászták egymást, majd a nőstény nekiesett a hímnek.Gyorsan kivettem a hímet, nem lett semmi baja. Tisztába vagyok, hogy ha egy ketrecben lennének, akkor folyamatosan kishörcsögök lennének, de mind a kettő hörcsögnek SAJÁT KÜLÖN ketrece van, és abban voltak eddig,és most is abban vannak!
2013. ápr. 16. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!