Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik deguk mostanában nem...

Az egyik deguk mostanában nem akar kijönni a ketrecéből, miért van ez?

Figyelt kérdés
Két degum van, mindketten nagyon szelídek. De az egyikük mostanában megmakacsolja magát, odajön az ajtóhoz, de akárhogy hívom ki, nem akar a kezembe jönni. Kajával szoktam (elég körülményesen) kicsalogatni, utána elvan pulcsi alatt is, meg mászkál bátran. Ha sikerült kicsalogatnom, akkor van, amikor már 20 perc után nagyon menne vissza a ketrechez, és van, amikor 1,5-2 óra után még visszarakni sem tudom, mert egyből visszajön a pulcsim alá. Mi lehet ennek az oka, és mit kezdjek vele, hogy újra bátran kijöjjön a kezembe?

2013. ápr. 18. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyébként eszik rendesen? Nem lehet, hogy beteg? Megnézhetné egy állatorvos.
2013. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még akkor pakold vissza a ketrecbe, amikor nagyon kint maradna, és maradj ott, az ajtóban, hogy gyakorolhassa a kibe-ugrálást.

Szelíd deguk besértődni azon szoktak, ha nem elég bő pulcsi van rajtad, vagy kölnit használtál... :)

Az egészségi állapotukat pedig leginkább súlyméréssel tudod ellenőrizni.

2013. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A súlya rendben van, szoktam mérni. A pulcsi szerintem elég bő, kölnit sem használok. Viszont mostanában váltottam át Versele-Laga Chinchilla Complete tápra, amit ugyan megesznek, de a régi táp jobban ízlett nekik. (fokozatosan szoktattam át őket) Emiatt esetleg megsértődhetett? Másra nem nagyon tudok gondolni, esetleg arra, hogy hideg vagy kicsit vizes a kezem.
2013. ápr. 18. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:
A hideg kéz is lehet kifogás. :)
2013. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megcsináltam, amit mondtál, és már újra a régi, bátor degu :) Megoldódott a gond.
2013. ápr. 19. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:
A tápváltás miatt felborulhat a bélflórája. Mi is nemrég váltottunk complete-re, fokozatosan. Egyébként ez nagyon jó kaja, annak ellenére, hogy eleinte tiltakoznak ha ezt kell enniük, de megszokják. Sajnos nem az a legjobb kaja nekik, amit a legjobban szeretnek. Elég neki egy kis Bio Lapist venni és gondoskodni jóféle szénáról. Ha bélérzékenység a gond rendbe jön tőle. Szinte a legtöbb betegség jele lehet, ha esetleg gubbaszt is és a ketrecen belül sem aktív. De te látod, hogy csak besértődött, vagy esetleg nem jó a közérzete.
2013. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatodik vagyok. Utána olvastam, nagyon örülök! Jó egészséget a csipet-csapatnak! :)
2013. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!